Smart dom na miarę XXI wieku

Żyjemy w czasach, w których technologia wywiera coraz większy wpływ na nasze życie. Jest obecna w niemal każdym aspekcie naszych działań. Dzięki technice możemy komunikować się w bardzo łatwy sposób, korzystać z wyjątkowo skomplikowanych systemów rozrywki oraz wykonywać zaplanowaną aktywność w wysoko produktywny sposób.Nie ma więc wątpliwości, że technologia znacząco ułatwia nam codzienną pracę i nie tylko. Jednym z ostatnich trendów, w jakich znaczącą rolę odgrywają właśnie nowoczesne gadżety technologiczne są systemy inteligentne (Więcej informacji). Ogólnie rzecz biorąc, są to systemy działające w czasie rzeczywistym w jakich komputer podłączony do Internetu zbiera oraz analizuje dane oraz łączy się z innymi urządzeniami ,które wykonują konkretne zadania. Całokształt systemów obejmuje także takie tematy jak obronność, łączność, zdolność do adaptacji po analizie danych oraz monitoring jak i zarządzanie. Chociaż możemy w ogóle nie zdawać sobie z tego sprawy, to systemy inteligentne otaczają nas niemal wszędzie, stwarzając nowe możliwości dla przemysłu, biznesu oraz dla zwyczajnych aktywności użytkowników. Można je znaleźć prawie wszędzie: w branży motoryzacyjnej, lotniczej, biznesie zbrojeniowym, ochronie zdrowia, łączności czy też w elektronice użytkowej np. w systemach które mają za zadanie sterowanie oświetleniem oraz wielu wielu innych.

Czytaj dalej o sterowaniu oświetleniem
Systemy inteligentne odgrywają olbrzymią role przy budowie tak zwanych inteligentnych mieszkań. Zbiór czujników złączonych w jednym systemie sterowanym przez główny komputer umożliwia sporą ilość użytecznych rozwiązań. Możemy na przykład zdalnie przy użyciu telefonu połączonego z Internetem manipulować roletami okiennymi bądź też wskazać właściwą temperaturę przed tym, gdy pojawimy się w mieszkaniu. Takie rozwiązanie ułatwia systemy inteligentne umożliwiają także sterowanie oświetleniem albo też sprawdzanie naszego mieszkania w trakcie naszej nieobecności. Takie rozwiązanie jest w szczególności przydatne jeżeli myślimy o bezpieczeństwie naszego domu. Dla przykładu system może wysłać wiadomość z alertem gdy zostanie wykryta obca osoba w naszym apartamencie w trakcie naszej nieobecności.

Kolejne tematy

Modne oraz pożyteczne oświetlenie

Dziś na rynku są produkty bez jakich to nader trudno jest żyć. Do takich przedmiotów na pewno należą wszelakiego modelu lampy, które zapewniają przeróżne światło. Jest ono nam potrzebne do wytwórczości, do nauki, do zabawy, a też do wypoczynku. Dzięki niemu sporo czynności dnia dziennego wolno wykonywać także o późnej porze, a nawet w nocy.
1 2