Mycie rąk wielce ważnym szczegółem dbania o higienę. Dozowniki do mydła należytym gadżetem toalet

Toalety publiczne zaopatrzone są w różny sposób. Jedne mają większą ilość wygodnych dla użytkownika, inne mniej. Dozowniki do mydła są konieczne w takim miejscu, ponieważ lubiane mydło w kostce, które używane każdego dnia jest przez mnóstwo, to nic innego jak skupisko bakterii i w żaden sposób nie przyczynia się do odkażenia rąk.
dozownik do mydła w toalecie publicznej
Ręce powinno się myć mydłem i niegorącą wodą - środki te nie uśmiercają zarazków, niemniej eliminują je z powierzchni dłoni idealnie. Słuszny czas to 15 sekund, niknie wtedy w przybliżeniu 99% drobnoustrojów. Warto o tym pamiętać, gdyż czas, jaki przeznacza na tą łatwą czynność większość ludzi to plus minus 5 sekund. Instrukcja dezynfekcji rąk według Światowej Organizacji Zdrowia jest następująca: mydlimy je pocierając o siebie, także luki pomiędzy palcami, nie omijamy kciuków i grzbietów dłoni.

Płuczemy nadgarstki i obmywamy kończyny pod bieżącą wodą, suszymy. W toalecie publicznej w dziewięciu na dziesięć przypadkach stykamy się z mydłem w płynie. Dozowniki do mydła to naczelne wyposażenie toalet, rozróżniamy ręczne i automatyczne. Każde odmierzają trafną porcję mydła (strona www) do umycia dłoni za pomocą systemu dozującego. Hamuje także skapywanie płynu ze sprzętu, przez co przestrzeń wokół nie jest umazana. Oszczędza to dodatkowo czas pracy ludzi sprzątających takie pomieszczenia.

Kolejne tematy

W podobnej przestrzeni trzeba zadbać o maksymalny komfort i wykorzystać odpowiednie wyposażenie

toaleta publiczna
Toalety publiczne to pomieszczenia, z których korzystają przeróżne osoby, nie wszystkie są całkiem sprawne. Przez to trzeba dbać o te pomieszczenia i zagwarantować w nich takie warunki, żeby każdy mógł skorzystać z ich funkcji bez najmniejszego kłopotu.


Producenci w trosce o wygodę klientów starają się oferować dozowniki do mydła o dużej pojemności, wymagające rzadszego uzupełniania. I wydawałoby się, że przy kupnie wybierać będziemy w kilku rodzajach - otóż nie! Rozmaite odcienie, wzory dostępne są na rynku, a to wszystko dlatego, aby dopasować wyrób do aranżacji pomieszczenia. Cena dozowników waha się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, w zależności od półproduktu , z jakiego stworzone one są. Pionierscy producenci na polskim rynku to: Merida, Linea, Impeco. Polecamy cały artykuł: spójrz (spójrz).
1 2