Łazienka nowoczesna i niebanalna

Nowoczesna łazienka to nie jedynie rozwiązania dotyczące higieny, powinna mieć także właściwy styl. Zadbajmy, aby była nieschematyczna, prezentowała nasz styl i mówiła o naszej osobowości. Sprawdźmy jak wykreować właśnie taką przestrzeń w łazience!
Fototapety ścienne
W nowoczesnych wnętrzach istotną rolę pełni podstawowe wyposażenie łazienki a dokładnie wanna lub prysznic. Teraz wspomniana wanna bądź prysznic pełnią funkcję nie tylko użyteczną. W zmieniających się trendach dotyczących projektowania łazienki też ich rola uległa modyfikacji - coraz częściej pełnią rolę dekoracji całego wnętrza. Nie służą już jedynie do codziennej higieny. Niesztampowe formy wyposażenia idealnie wpisują się w potrzeby współczesnych ludzi, którzy poszukują odrobiny wrażeń stylistycznych oraz relaksu dla ciała i duszy w zaciszu własnych czterech kątów. Gdy jednak modernizujemy łazienkę a nie wykańczamy ją od nowa w całości, posiadana wanna lub prysznic w klasycznej formie nie stanowi przeszkody w wykreowaniu niebanalnego wnętrza.

Zamiast tradycyjnych mebli i klasycznego wystroju w łazience tak samo dobrze odnajdują się lakierowane fronty, optycznie powiększające dostępną przestrzeń. Barwy takie jak żółcie czy czerwienie wprowadzają pozytywną energię i kontrastują z innymi elementami łazienki. Oświetlenie wydobywające się z różnych źródeł i o różnej barwie daje szereg opcji sterowania światłem, w zależności od potrzeb i upodobań użytkowników bądź pory dnia. Pamiętajmy, że z łazienki korzystają nie tylko domownicy, lecz również goście, dlatego tak ważne jest, by wystrój wnętrza miał swoje uzasadnienie w zainteresowaniach, lub historii właścicieli. Tak tworzy się przyciągająca, domowa atmosfera. Więcej na ten temat: http://www.fixar.pl/fototapety/do-lazienki (http://www.fixar.pl/fototapety/do-lazienki).

Znakomitym rozwiązaniem mogą okazać się fototapety do łazienki. Takie fototapety do łazienki mogą różne formy, które przywodzą na myśl miłe przeżycia, ale również mogą optycznie powiększyć wnętrze za sprawą geometrycznych trików. We współczesną aranżację doskonale wpiszą się czarno białe fototapety. Mogą to być czarno białe fototapety prezentujące różne kraje. Całość można przełamać dużym, drewnianym blatem, wprowadzającym dodatkowo ciepły klimat.


Kolejne tematy

Designerskie sofy przemienią każde pomieszczenie

kafelki
Jeśli pragniemy zrobić nieprawdopodobną atmosferę w naszej łazience, to powinniśmy się namyślić, jaki temat przewodni w aranżacji jest nam bliższy. Potem powinniśmy rozpocząć poszukiwać płytek, które pomogą nam stworzyć taki temat, tak aby wszystko prezentowało się idealnie tak jak to sobie zaplanowaliśmy.
1 2