Łazienka nowoczesna i niebanalna

Nowoczesna łazienka to nie jedynie rozwiązania dotyczące higieny, powinna mieć także właściwy styl. Zadbajmy, aby była nieschematyczna, prezentowała nasz styl i mówiła o naszej osobowości. Sprawdźmy jak wykreować właśnie taką przestrzeń w łazience!
Fototapety ścienne
W nowoczesnych wnętrzach istotną rolę pełni podstawowe wyposażenie łazienki a dokładnie wanna lub prysznic. Teraz wspomniana wanna bądź prysznic pełnią funkcję nie tylko użyteczną. W zmieniających się trendach dotyczących projektowania łazienki też ich rola uległa modyfikacji - coraz częściej pełnią rolę dekoracji całego wnętrza. Nie służą już jedynie do codziennej higieny. Niesztampowe formy wyposażenia idealnie wpisują się w potrzeby współczesnych ludzi, którzy poszukują odrobiny wrażeń stylistycznych oraz relaksu dla ciała i duszy w zaciszu własnych czterech kątów. Gdy jednak modernizujemy łazienkę a nie wykańczamy ją od nowa w całości, posiadana wanna lub prysznic w klasycznej formie nie stanowi przeszkody w wykreowaniu niebanalnego wnętrza.

Zamiast tradycyjnych mebli i klasycznego wystroju w łazience tak samo dobrze odnajdują się lakierowane fronty, optycznie powiększające dostępną przestrzeń. Barwy takie jak żółcie czy czerwienie wprowadzają pozytywną energię i kontrastują z innymi elementami łazienki. Oświetlenie wydobywające się z różnych źródeł i o różnej barwie daje szereg opcji sterowania światłem, w zależności od potrzeb i upodobań użytkowników bądź pory dnia. Pamiętajmy, że z łazienki korzystają nie tylko domownicy, lecz również goście, dlatego tak ważne jest, by wystrój wnętrza miał swoje uzasadnienie w zainteresowaniach, lub historii właścicieli. Tak tworzy się przyciągająca, domowa Przyjrzyjmy się także oświetleniu. Trendy w oświetleniu łazienki są niebanalne, bo - powiedzmy sobie szczerze - praktyczność rozwiązań przegrywa z estetyką lamp. Znaczący jest design opraw i liczy się barwa światła. Pożądane są lampy , które zazwyczaj mają zastosowanie w salonie oraz sypialni. Nie stanowią głównego źródła światła lecz dodatkowe. Inne przedmioty stosowane pierwotnie w pokojach również świetnie odnajdują się w łazience - na przykład eleganckie fotele i konsole - zestawmy je z lampami i modne. Sprawdź:
2018/07/11