Jakiego typu olej silnikowy wybierać do samochodu? Co jest najbardziej ważne? O czym powinniśmy wiedzieć?

Olej silnikowy jest bardzo ważny, to w sumie jeden z najbardziej istotnych produktów eksploatacyjnych, który musimy na bieżąco kontrolować i wymieniać w samochodzie. Wielość rodzajów, typów a także marek olejów silnikowych może zadziwić oraz zdezorientować, tak więc jak połapać się w tym wszystkim? Jak kupić najlepszy olej?
Sklep motoryzacyjny Auto-Części
Najważniejszym zadaniem takiego oleju jest pomniejszenie tarć w silniku, czyli ochrona delikatnych elementów jednostki napędowej. Są to pierścienie, łożyska czy cylindry. Olej chłodzi tego rodzaju części i uszczelnia przestrzeń między tłokiem, pierścieniami oraz tuleją cylindrową. To sprawia, że możemy stworzyć wysokie ciśnienie w cylindrze. Dodatkowo, eksperci wśród pozostałych ról oleju silnikowego wymieniają również zminimalizowanie liczby drgań a także działania antykorozyjne, więc faktycznie ciężko sobie wyobrazić pracę współczesnego silnika bez takiego oleju.

Kolejne tematy

O tuningowaniu aut słów kilka. Jaki masz stosunek do tej dziedziny? Czy znasz kogoś o takim upodobaniu?

auto
Chyba niemalże każdy z nas ma jakieś hobby. Jedni uprawiają oryginalne sporty, inni interesują się sztuką, literaturą, malarstwem, kolejni kolekcjonują jakieś rzeczy. W społeczeństwie wielu jest także miłośników motoryzacji. Od przeciętnych użytkowników aut odróżniają się oni tym, że mają nieomalże nabożny stosunek do własnych pojazdów.


Najbardziej korzystnie odwiedzić fachowy sklep z olejami silnikowymi, w którym sprzedawcy będą nam w stanie doradzić, co najkorzystniej wybrać. Jednocześnie warto już posiadać pewną wiedzę na ten temat, bo jak już odwiedzimy tego typu sklep z olejami silnikowymi to będziemy mieć mętlik w głowie, jak przekonamy się jaki mamy wybór. Warto wiedzieć, że najbardziej istotną klasyfikacją tych olejów jest ich rozdział na syntetyczne, półsyntetyczne i mineralne. Różnica między nimi bierze się z procesu destylacji ropy naftowej, gdyż oleje mineralne są właśnie rafinowane z ropy naftowej, zaś syntetyczne produkuje się gdy łączymy surowce lub pochodne ropy naftowej.

Gdy będziemy w tego rodzaju miejscu jak sklep motoryzacyjny z częściami najlepiej się tej informacji dowiedzieć. Trudno jednoznacznie ocenić, jakiego typu olej silnikowy będzie najlepszy, ponieważ do kwestii silników należy podejść indywidualne. To co będzie sprawdzać się w jednym silniku niekoniecznie będzie dobre w drugim. Z punktu widzenia technologicznego, najlepiej dobranym olejem jest olej syntetyczny. Jest on bardzo wydajny i lepiej rozszczepia cząstki stałe, dzięki czemu ułatwia pracę filtrom, a z pewnością także odznacza się niską lepkością. Jeżeli więc odwiedzimy sklep motoryzacyjny z częściami najlepiej zapytać o taki rodzaj oleju.

Użyj tego linku: Autopietrzak
2017/08/18