Jakiego typu olej silnikowy wybierać do samochodu? Co jest najbardziej ważne? O czym powinniśmy wiedzieć?

Olej silnikowy jest bardzo ważny, to w sumie jeden z najbardziej istotnych produktów eksploatacyjnych, który musimy na bieżąco kontrolować i wymieniać w samochodzie. Wielość rodzajów, typów a także marek olejów silnikowych może zadziwić oraz zdezorientować, tak więc jak połapać się w tym wszystkim? Jak kupić najlepszy olej?
Sklep motoryzacyjny Auto-Części
Najważniejszym zadaniem takiego oleju jest pomniejszenie tarć w silniku, czyli ochrona delikatnych elementów jednostki napędowej. Są to pierścienie, łożyska czy cylindry. Olej chłodzi tego rodzaju części i uszczelnia przestrzeń między tłokiem, pierścieniami oraz tuleją cylindrową. To sprawia, że możemy stworzyć wysokie ciśnienie w cylindrze. Dodatkowo, eksperci wśród pozostałych ról oleju silnikowego wymieniają również zminimalizowanie liczby drgań a także działania antykorozyjne, więc faktycznie ciężko sobie wyobrazić pracę współczesnego silnika bez takiego oleju.

Kolejne tematy

W jaki sposób wybrać należytego mechanika samochodowego?

fotografijka - samochody
Czterokołowiec, jak każda maszyna, czasem psuje się. Wredność rzeczy martwych - najczęściej w najmniej odpowiednim momencie.


Są naprawy, które bez kłopotu można przeprowadzić samemu: od najmniej trudnych (wymiana żarówek bądź koła) po te w wyższym stopniu uciążliwe (wymiana podsufitki czy ustawienie zapłonu) - już jednakże na tym etapie wielu z nas rozkłada ręce.


Najbardziej korzystnie odwiedzić fachowy sklep z olejami silnikowymi, w którym sprzedawcy będą nam w stanie doradzić, co najkorzystniej wybrać. Jednocześnie warto już posiadać pewną wiedzę na ten temat, bo jak już odwiedzimy tego typu sklep z olejami silnikowymi to będziemy mieć mętlik w głowie, jak przekonamy się jaki mamy wybór. Warto wiedzieć, że najbardziej istotną klasyfikacją tych olejów jest ich rozdział na syntetyczne, półsyntetyczne i mineralne. Różnica między nimi bierze się z procesu destylacji ropy naftowej, gdyż oleje mineralne są właśnie rafinowane z ropy naftowej, zaś syntetyczne produkuje się gdy łączymy surowce lub pochodne ropy naftowej.

Gdy będziemy w tego rodzaju miejscu jak sklep motoryzacyjny z częściami najlepiej się tej informacji dowiedzieć. Trudno jednoznacznie ocenić, jakiego typu olej silnikowy będzie najlepszy, ponieważ do kwestii silników należy podejść indywidualne. To co będzie sprawdzać się w jednym silniku niekoniecznie będzie dobre w drugim. Z punktu widzenia technologicznego, najlepiej dobranym olejem jest olej syntetyczny. Jest on bardzo wydajny i lepiej rozszczepia cząstki stałe, dzięki czemu ułatwia pracę filtrom, a z pewnością także odznacza się niską lepkością. Jeżeli więc odwiedzimy sklep motoryzacyjny z częściami najlepiej zapytać o taki rodzaj oleju.

Użyj tego linku: Autopietrzak
2017/08/18