Telewizory: plazmy, telewizory LED i LCD – który z nich jest najczęściej kupowany?

Nadszedł czas zmienić telewizor na nowy? Wahasz się czy wybrać telewizor LCD, tv led czy telewizor plazmowy? Przedstawione informacje pomogą Ci w wyborze, przybliżając wady i zalety różnego typu telewizorów. W celu uzyskania szerszych informacji dotyczących konkretnych modeli telewizorów zobacz również ofertę jaką prezentuje sklep internetowy rtv.
Przy wyborze telewizora istotna jest wielkość ekranu, jasność i trwałość.
Również możemy zasugerować się producentem, najbardziej znane są telewizory panasonic, telewizory samsung, telewizory lg, które oferują ostatnio nowe telewizory 3D, jak również często kupowane są telewizory sony.

Znaną wadą telewizorów plazmowych jest powstawanie miejscowych wypaleń na powierzchni ekranu. Występuje to przy zbyt długim eksponowaniu tego samego miejscowego logo stacji telewizyjnych. Producenci telewizorów plazmowych aby zapobiec temu zjawisku stosują powolne, nie zauważalne dla odbiorcy przesuwanie obrazu w telewizorze (zobacz na - https://omegastore.pl/home/117-proofvision-wodoodporny-telewizor-lazienkowy-32-dvb-tusbhdmi.html). W matrycach telewizorów LCD wypalają się najczęściej pojedyncze piksele, natomiast w plazmach są to całe grupy pikseli.

Płyty ogniochronne firmy Knauf
W telewizorach LED dzięki sposobie działania diod i dość szerokim wachlarzu barw obraz jest bardzo ostry. Telewizory te mają bardzo realistyczne odwzorowanie barw, czerni oraz półcieni. Ważną zaletą telewizorów wykonanych w technologii LED jest duża stabilność obrazu. Pobór energii w danych telewizorach jest wyraźnie mniejsze, a trwałość ekranów z podświetleniem LED wyraźnie jest lepsza od trwałości LCD.

Wraz z popularyzacją kina 3D, przyszła pora na wprowadzenie trzech wymiarów także w standardowych telewizorach. Z pewnością minie trochę czasu zanim trójwymiarowy obraz stanie się w Polsce standardem, jednak na rynku są już dostępne pierwsze modele telewizorów umożliwiających wyświetlanie telewizji 3D. Takie telewizory mają je w swojej ofercie firmy LG, Samsung i Panasonic.

Specyfikacje i opisy techniczne telewizorów koncentrują się wokół ekranu i dźwięku. Ocena jakości wyświetlanego obrazu jak i walorów dźwiękowych telewizora na podstawie parametrów nie jest prostym zadaniem, dlatego tak istotna jest umiejętność rozszyfrowywania skomplikowanych danych technicznych poszczególnych modeli telewizorów. Ułatwia to świadomy wybór i jest gwarancją udanego zakupu.

Kolejne tematy

Nowomodne oraz pożyteczne oświetlenie LED - adapter LED

LED
Teraz oświetlenie led jest praktycznie obecne w każdym domu. Cechuje się one ogromną funkcjonalnością, jest także niezwykle pożyteczne, prócz tego korzystanie z oświetlenia led umożliwia również znaczą oszczędność jeżeli chodzi o rachunki za prąd. Coraz więcej osób decyduje się więc na wykorzystywanie oświetlenia ledowego.


Telewizory marki Philips
Wybór wielkości odbiornika zależy od Twoich potrzeb, preferencji i miejsca, w którym zamierzasz go umieścić. Odpowiednia przekątna ekranu bez wątpienia wpływa na komfort oglądania. Kupując telewizor czy inny zwróć szczególną uwagą również na format obrazu. Najczęściej spotykane formaty to format panoramiczny oraz format tradycyjny. Dodatkowo niezwykle ważna jest również jego rozdzielczość - im większa rozdzielczość, tym wyraźniejszy obraz wyświetlany jest na ekranie. Od tego parametru zależy jakość tego, co oglądasz, a dokładnie, ile jesteś w stanie zobaczyć szczegółów obrazu.

Istnieje również wiele innych parametrów jak na przykład kontrast, kąt widzenia, czas reakcji matrycy i częstotliwość odświeżania, które powinieneś wziąć pod uwagę podczas zakupu telewizora. Za każdym razem powinien być dobrze zaplanowany, aby zakupiony sprzęt służył ci przez lata.

Źródło:
2022/09/02