Jakimi sposobami efektywnie radzić sobie z szkodnikami?

Krety na działce czy w ogrodzie mogą być istotnie dużym kłopotem. Te niewielkie zwierzątka potrafią wręcz zdemolować cały ogród, nad którym prawdopodobnie ciężko pracowaliśmy i w dalszym ciągu pracujemy. Niemniej jednak krety są współcześnie pod obroną, wobec tego zabijanie tych drapieżników jest nielegalne. Bezsprzecznie nie winniśmy więc tego robić. Jak więc radzić sobie z kretami? Najbardziej słynnym i funkcjonalnym sposobem na te szkodniki jest siatka na krety.

zadbany ogród
To fenomenalne zabezpieczenie przeróżnych terenów zielonych. Jest ono sporo bardziej efektywne od specyfików odstraszających, do jakich krety ogromnie błyskawicznie się przyzwyczajają. Siatkę na krety aktualnie wykorzystuje się pod nawierzchnią trawnika, jest ona na tyle mocna i trwała, iż zdoła wytrzymać nawet kilkadziesiąt lat! Także przy zakładaniu trawnika można rozwinąć na nim siatkę na krety, jaka jest nieco cieńsza od tej rozmieszczonej pod trawnikami (więcej szczegółów na temat siatek). Taka siatka będzie bezwarunkowo niewidoczna, wskutek tego niewątpliwie nie będzie szpecić ładnego wyglądu naszego trawnika. Dzięki siatkom na krety, drapieżniki te nie zdołają przeniknąć się przez podłoże, w związku z tym odejdą w inne, dogodniejsze dla siebie miejsce. Kretom nie dzieje się przy tym żadna szkoda, a my nie musimy martwić się o nasz ogród (szczegóły na stronie http://www.projektoskop.com.pl/24-programy-do-projektowania-ogrodow/) albo trawnik.


Kolejne tematy

Pielęgnowanie o ogród - począwszyod projektu

ogród
Gleba po budowie rzadko nadaje się zaraz do obsadzenia roślinami. Zanim przystąpisz do zakładania ogródka, przygotuj parcelę według naszych wskazówek. Zobacz, jak zaplanować ogród. Oto rady krok po kroku, zacząwszy od planowania, poprzez urządzanie po pielęgnację ogródka. Zawsze możesz sobie pomóc wpisując w przeglądarkę zdanie: projekty ogrodów Warszawa czy zakładanie ogrodów Warszawa.

Wprawdzie założenie siatki na krety jest dość czasochłonne i trochę trudne, aczkolwiek cechuje się naprawdę sporą efektywnością.To stosowny sposób, by pozbyć się kłopotów z kretami na długie lata, co więcej zakup siatki na krety też nie jest kosztowne. Na rynku odszukamy współcześnie przeróżne modele siatek na krety, dlatego z pewnością odszukamy taką, która będzie dla nas właściwa. Pamiętajmy jednak o tym, by nie kupować siatek budowlanych bądź dzianych, do tego oczko w siatce nie winno być mniejsze aniżeli 15mm. W przeciwnym przypadku zdołałoby to uniemożliwiać rozkwit roślin oraz systemów korzeniowych. Więcej na
2019/01/10