Wymiana ogumienia to rzeczywiście istotna i wymagająca sprawa, nie wolno odkładać tego na ostatnią chwilę

Każdy kierowca musi pamiętać, jak odpowiedzialną i istotną sprawą jest zmiana zużytego ogumienia. Opony mają wielki wpływ na pewną jazdę, toteż nie można odkładać tego zadania w czasie, gdyż można doprowadzić do wyjątkowo niebezpiecznych zdarzeń na ulicy. Opony trzeba wymieniać tak i ze względu na ich zużycie, jak również na porę roku i niesprzyjające warunki na drodze. Opony najlepiej wymieniać w pobliskim warsztacie, przykładowo mieszkańcy województwa pomorskiego mogą wybrać Szczecin.

opona
Czas na wymianę opon

Wymiana opon (http://www.opony-wymiana.pl/wymiana-opon/) powinna następować w wyznaczonym czasie, nie ma od tego wyjątku i nie wolno lekceważyć wagi tego zadania, ponieważ od tego zależy bezpieczeństwo prowadzącego, jak również pozostałych uczestników ruchu ulicznego. Zdania w temacie częstotliwości wymiany opon są podzielone, jednak uznaje się, że ogumienie należy wymieniać po przejechaniu 25 tysięcy kilometrów, górna norma utrzymuje się w okolicy 50 tysięcy kilometrów. Naturalnie, każde uszkodzenie, zarysowanie bądź inne niepokojące symptomy stanowią powód do sprawdzenia kondycji i ewentualnej wymiany opon na nowe.

Sezonowa wymiana opon

W naszym kraju przyjęło się, że w letnich miesiącach jeździ się na zwyczajnych oponach, a gdy tylko jazda utrudnia się pod względem warunków pogodowych, właściciele dokonują wymiany opon na zimowe. Czasem jest tak, że kierowcy odkładają to zadanie na ostatni moment, ponieważ boją się kosztów bądź nie mają czasu na zawiezienie samochodu do mechanika. Nie powinno się tak robić, ponieważ jazda na zwykłych oponach, jeśli na drodze robi się ślisko, okazuje się bardzo groźna. Okazuje się to powodem licznych wypadków na polskich drogach.


Kolejne tematy

Opony zimowe

Ciężko wyobrazić sobie podróż autem w zimie bez odpowiednich opon. Mimo wszystko niektórzy uważają, że opony całoroczne sprawdzają się zimą. Czy naprawdę da się wziąć to za prawdę?
1 2