Jak obecnie się przedstawia rynek usług transportowych w naszym kraju, w jaki sposób można zadbać o bezpieczeństwo przewozów.

Rynek transportowy w naszym kraju w dużym stopniu opiera się na samochodach ciężarowych. Aktualnie ich ilość wynosi około dwóch milionów pojazdów i cały czas regularnie wzrasta. Oczywiście w skład tej liczby będą się zaliczać wszystkie samochody zarejestrowane jako ciężarówki, czyli zarówno nieduże ciężarówki, jak również największe tiry, mogące bez problemów uciągnąć jeszcze naczepę. Mimo że konkurencja na tym rynku jest bardzo duża, a i działania rządowe nie ułatwiają życia, to mimo wszystko transportowe firmy całkiem dobrze się trzymają.
Największe z nich dysponują flotami liczącymi kilkaset aut, i obsługują nie tylko krajowe przewozy, lecz również trasy po całej Europie. Dużo na rynku działa także niedużych firemek, z reguły jednoosobowych, których właściciele sami będą kierowcami i sami wykonują przewozy. Często współpracują oni z dużymi przewoźnikami i od nich dostają zlecenia na przewozy, a część poszukuje na własną rękę możliwości zarobku - czytaj więcej na Polscy kierowcy są naprawdę cenieni, z tego też powodu firmy z zagranicy chętnie z nimi współpracują.
tir


Kolejne tematy

Sklep z częściami do samochodów

samochód marki ford na tle wieżowców
Auto jest niezwykle zawiłym urządzeniem, które jednak jak każdy mechanizm może ulec awariom. Producenci aut, w celu podwyższenia trwałości swoich produktów wprowadzili na rynek w zasadzie wszystkie zużywalne części do aut. W ten sposób właściciele samochodów w razie małych uszkodzeń mogą sami je naprawić i wymienić wadliwą część. Każdy producent inaczej produkuje swoje pojazdy.


Wraz ze wzrostem liczby samochodów ciężarowych zwiększa się także sprzedaż naczep i ilość punktów które się zajmują ich serwisem.

Ciekawy artykuł, nie sądzisz? Jeżeli zatem masz ochotę zobaczyć podobny materiał, sprawdź koniecznie co dla Ciebie mamy, to także może Ci się spodobać.

Przy tych samochodach kluczową sprawą jest odpowiednia niezawodność. Jakaś awaria w trasie to nie tylko parę dni, gdy pojazd nie będzie na siebie zarabiał, lecz również niekiedy konieczność wyrzucenia ładunku i problemy z odbiorcami - zainteresuj się ubezpieczeniem ciężarówki. Dlatego też bardzo istotne będzie odpowiednie serwisowanie pojazdów w specjalistycznych sieciach. Podczas serwisów należy również naprawić wszystkie znalezione usterki, jakie mogą być w przyszłości źródłem kłopotów.


Dużą popularnością cieszą się także mobilne drogowe pomoce, które podjeżdżają w krótkim czasie na miejsce awarii i często od razu są w stanie naprawić samochód. Dobrą ochroną na wypadek takich sytuacji są rozbudowane ubezpieczenia ciężarówek. Wybierając dobry pakiet można dostać naprawdę duży zakres ochrony, co w niejednej sytuacji bardzo się przydaje.
2022/02/03