Ekskluzywne meble do pokoju

Meble kolonialne powstały w angielskich posiadłościach zamorskich na terenie między innymi Indii oraz Tajlandii. Koloniści, głównie wojskowi i posiadacze plantacji, mieszkający w regionie, sprowadzali ze starego kontynentu meble, które niestety stosunkowo szybko ulegały zniszczeniu w tropikalnym klimacie.
Meble ogrodowe Drachmann marki Skagerak Denmark
Aby przedłużyć ich żywotność, zachowując jednocześnie pierwotny wygląd, do produkcji mebli zaczęto wykorzystywać drewno z lokalnych rodzajów drzew, takich jak palisander, mahoń czy teak. Meble wykonywane były ręcznie, przez miejscowych wykonawców, według oryginalnych projektów. Aby zaadaptować wytwarzane meble do specyficznych warunków klimatycznych dodano do nich regionalne rozwiązania, takie jak siatka przeciw komarom czy ażurowa konstrukcja, która umożliwiała wolny przepływ powietrza. Stworzono w ten sposób szeroka gamę, różnorodnych stylistycznie mebli, które dostosowane były do eksploatacji w tropikalnych warunkach atmosferycznych.

Kolejne tematy

Optymalne wyposażenie meblowe dla budynków mieszkalnych reprezentujących unowocześniony styl.

Stylowe nowoczesne meble
Optymalne wyposażenie meblowe dla domów mających unowocześniony design to takie umeblowanie, po jakim natychmiast da się zauważyć, iż jest unikatowe i że w żadnym wypadku nie odwołuje się do powiązanych z tradycją stylów. W związku z tym, w przypadku, w którym ktoś zadecyduje na to, by należące do siebie mieszkanie urządzić w takim stylu, trzeba pamiętać o fakcie, że faktycznie wszystko musi pozostawać w takim względzie dopilnowane.


Tak zapoczątkowany został styl kolonialny, łączący w sobie brytyjski design oraz lokalne gatunki drewna i rozwiązania konstrukcyjne. Meble w stylu kolonialnym charakteryzują się ciemną paletą kolorów wykorzystywanego do prMeble (szczegóły tu...)ji drewna oraz małą ilością zdobień. Ich wykończenie ma nawiązywać do historycznego pochodzenia, dlatego wykorzystuje się liczne metody postarzające jak w tym przypadku Dzięki nieskomplikowanej formie nadają się do łączenia z meblami nowoczesnym, ale z uwagi na ich charakter i masywność najlepiej wyglądają w zabytkowych aranżacjach w sporych pomieszczeniach.

Meble kolonialne są wygodne i bardzo eleganckie a ich pielęgnacja nie jest specjalnie kłopotliwa, wystarczy raz na jakiś czas przetrzeć je odrobiną wosku lub specjalnym mleczkiem nabłyszczającym. Po inne meble wysokiej klasy zapraszamy do
2022/07/09