Ekskluzywne meble do pokoju

Meble kolonialne powstały w angielskich posiadłościach zamorskich na terenie między innymi Indii oraz Tajlandii. Koloniści, głównie wojskowi i posiadacze plantacji, mieszkający w regionie, sprowadzali ze starego kontynentu meble, które niestety stosunkowo szybko ulegały zniszczeniu w tropikalnym klimacie.
Meble ogrodowe Drachmann marki Skagerak Denmark
Aby przedłużyć ich żywotność, zachowując jednocześnie pierwotny wygląd, do produkcji mebli zaczęto wykorzystywać drewno z lokalnych rodzajów drzew, takich jak palisander, mahoń czy teak. Meble wykonywane były ręcznie, przez miejscowych wykonawców, według oryginalnych projektów. Aby zaadaptować wytwarzane meble - kliknij hiperłącze - do specyficznych warunków klimatycznych dodano do nich regionalne rozwiązania, takie jak siatka przeciw komarom czy ażurowa konstrukcja, która umożliwiała wolny przepływ powietrza. Stworzono w ten sposób szeroka gamę, różnorodnych stylistycznie mebli, które dostosowane były do eksploatacji w tropikalnych warunkach atmosferycznych.

Kolejne tematy

Na co obowiązkowo należy zwrócić uwagę przy aranżowaniu pokoju młodzieżowego?

Młodzież, pokój młodzieżowy
Nie da się ukryć faktu, że prawe każdy z nas lubi przebywać w miejsca wybitnie dobrze wykończonych. To właśnie w nich jesteśmy w stanie czuć się niebywale komfortowo, co z pewnością jest dobrym zwiastunem naszego komfortu. Niemniej wprawdzie nie każdy z nas posiada na tyle rozciągniętą wiedzę oraz umiejętności, aby móc zajmować się na co dzień wytrawną aranżacją wnętrz.


Tak zapoczątkowany został styl kolonialny, łączący w sobie brytyjski design oraz lokalne gatunki drewna i rozwiązania konstrukcyjne. Meble (szczegóły tu...) w stylu kolonialnym charakteryzują się ciemną paletą kolorów wykorzystywanego do produkcji drewna oraz małą ilością zdobień. Ich wykończenie ma nawiązywać do historycznego pochodzenia, dlatego wykorzystuje się liczne metody postarzające jak w tym przypadku Dzięki nieskomplikowanej formie nadają się do łączenia z meblami nowoczesnym, ale z uwagi na ich charakter i masywność najlepiej wyglądają w zabytkowych aranżacjach w sporych pomieszczeniach.

Meble kolonialne są wygodne i bardzo eleganckie a ich pielęgnacja nie jest specjalnie kłopotliwa, wystarczy raz na jakiś czas przetrzeć je odrobiną wosku lub specjalnym mleczkiem nabłyszczającym. Po inne meble wysokiej klasy zapraszamy do
2018/08/29