Międzykrajowy przewóz towarów - wyzwanie czy typowa działalność? Jak uprościć sobie spedycję?

Weźmy po uwagę ową sytuację: dostawca wytworzył dla naszej firmy towar, jednak wspólne stosunki z nim pozwalają tylko na zlecenie transportowe na warunkach dostawy Free on board, także odpowiedzialność za wszystek przewozu od dostawy na statek spada na nas. W jaki sposób zminimalizować koszty i jak optymalnie dowieźć towar do Polski?


Posiadamy w tym wypadku kilka dróg działania.

Zaintrygował Cię ten wpis? Bardzo nam miło. Po informacje (http://www.rentor.pl/wypozyczalnia/prace-ogrodnicze/) przejdź do kolejnego linku - tam opracowaliśmy dodatkowe wiadomości.

Gdy producent wysyła zlecenie na własną rękę, czyli sam wybiera spedytora, który obsłuży przesyłkę, to możemy sądzić, że nasz transport kontenerowy trafi do Hamburga - czytaj więcej o sposobach transportu. Rzecz jasna zdarza się, że pracownik agencji określi wysyłkę prosto do polskiego portu, ale znacznie wygodniej jest im przeprowadzić transport przez Niemcy. W takiej sytuacji po paru tygodniach dostaniemy dokumenty eksportowe wraz z oryginałami faktur, certyfikatów i listów transportowych. I co w takiej sytuacji? Bardzo dobrym pomysłem są odprawy celne w Hamburgu. Dzięki nim zaoszczędzimy sobie i naszemu kierowcy dużo czasu. Przywożąc towar do clenia w niemieckiej agencji w okolicy portu otrzymujemy komplet papierów z odprawy celnej w Hamburgu, jakie bez problemu są respektowane przez polskie działy księgowości.
transport


Po zakończeniu pracy nasz kierowca odbiera towar z magazynu agencji. Bardzo ważne, by przekonać się wcześniej czy jednak agent nie zgłosił potrzeby zabrania przez kierowcę ze sobą paru europalet, które wymieni następnie na miejscu - . Zdarza się to w chwilach, gdy mamy transport kontenerowy niepełny i nasz towar jest tylko jednym z wielu. Generalnie trzeba przyznać, że wparcie, gdy prowadzimy odprawy celne w Hamburgu, jest bardzo duże. Tak więc ze strony agenta, jak również, zazwyczaj, od producenta. W końcu jemu także zależy na tym, by dostarczyć nam przesyłkę w optymalny sposób. To również warunkuje czy ponowimy kooperację znów. Dlaczego? Często pojawiają się kłopoty z niepełną listą przewozową lub błędami na fakturze. Niestety agencje celne są dokładne i doszukają się wszelkich nieścisłości. Z jednej strony jest to męczące, jednak dzięki temu następnie nie mamy praktycznie żadnych kłopotów z odprawą jak i z księgowością.


Z owego powodu właśnie musimy mądrze wybierać sposób i trasę dostawy. Wybrane możliwości rozpiszmy finansowo i wybierzmy tą najbardziej pożądaną tak finansowo, jak również w kwestii komfortu dla nas.
2021/03/03