Międzykrajowy przewóz towarów - wyzwanie czy typowa działalność? Jak uprościć sobie spedycję?

Weźmy po uwagę ową sytuację: dostawca wytworzył dla naszej firmy towar, jednak wspólne stosunki z nim pozwalają tylko na zlecenie transportowe na warunkach dostawy Free on board, także odpowiedzialność za wszystek przewozu od dostawy na statek spada na nas. W jaki sposób zminimalizować koszty i jak optymalnie dowieźć towar do Polski?
Posiadamy w tym wypadku kilka dróg działania.

Zaintrygował Cię ten wpis? Bardzo nam miło. Po informacje (http://www.rentor.pl/wypozyczalnia/prace-ogrodnicze/) przejdź do kolejnego linku - tam opracowaliśmy dodatkowe wiadomości.

Gdy producent wysyła zlecenie na własną rękę, czyli sam wybiera spedytora, który obsłuży przesyłkę, to możemy sądzić, że nasz transport kontenerowy trafi do Hamburga - czytaj więcej o sposobach transportu. Rzecz jasna zdarza się, że pracownik agencji określi wysyłkę prosto do polskiego portu, ale znacznie wygodniej jest im przeprowadzić transport przez Niemcy.

Jeśli masz zamiar uzupełnić swoją wiedzę na ten temat, to czytaj tu firma tuningowa następne wiadomości. Trzeba wejść w podany link.

W takiej sytuacji po paru tygodniach dostaniemy dokumenty eksportowe wraz z oryginałami faktur, certyfikatów i listów transportowych. I co w takiej sytuacji? Bardzo dobrym pomysłem są odprawy celne w Hamburgu. Dzięki nim zaoszczędzimy sobie i naszemu kierowcy dużo czasu. Przywożąc towar do clenia w niemieckiej agencji w okolicy portu otrzymujemy komplet papierów z odprawy celnej w Hamburgu, jakie bez problemu są respektowane przez polskie działy księgowości.
transport


Kolejne tematy

Dlaczego trzeba pamiętać o zmianie opon letnich na zimowe?

opony w ciężarówce
Każdy kierowca naturalnie powinien pamiętać, że wymiana opon letnich na zimowe jest kwestią potrzebną, jakiej nie wolno zignorować. Co roku zdarzają się kierowcy, jacy odwlekają zmianę opon letnich na zimowe, bądź kompletnie tego nie robią. Jednak takie zachowanie jest niesłychanie nierozważne oraz może wywołać znaczne zagrożenie dla kierowcy, jego pasażerów oraz także innych osób uczestniczących w ruchu drogowym. Późną jesienią oraz zimą drogi stają się coraz bardziej śliskie z przyczyny padającego deszczu, śniegu bądź też chłodu.


Po zakończeniu pracy nasz kierowca odbiera towar z magazynu agencji. Bardzo ważne, by przekonać się wcześniej czy jednak agent nie zgłosił potrzeby zabrania przez kierowcę ze sobą paru europalet, które wymieni następnie na miejscu - . Zdarza się to w chwilach, gdy mamy transport kontenerowy niepełny i nasz towar jest tylko jednym z wielu. Generalnie trzeba przyznać, że wparcie, gdy prowadzimy odprawy celne w Hamburgu, jest bardzo duże. Tak więc ze strony agenta, jak również, zazwyczaj, od producenta. W końcu jemu także zależy na tym, by dostarczyć nam przesyłkę w optymalny sposób. To również warunkuje czy ponowimy kooperację znów. Dlaczego? Często pojawiają się kłopoty z niepełną listą przewozową lub błędami na fakturze. Niestety agencje celne są dokładne i doszukają się wszelkich nieścisłości. Z jednej strony jest to męczące, jednak dzięki temu następnie nie mamy praktycznie żadnych kłopotów z odprawą jak i z księgowością.


Z owego powodu właśnie musimy mądrze wybierać sposób i trasę dostawy. Wybrane możliwości rozpiszmy finansowo i wybierzmy tą najbardziej pożądaną tak finansowo, jak również w kwestii komfortu dla nas.
2021/11/03