Jakie mamy filtry w samochodzie i które z nich są najbardziej ważne? Jakie mają właściwości?

W samochodzie mamy wiele przeróżnych filtrów, jakie od czasu do czasu musimy wymieniać. Jak zaniedbamy takie czynności, to można mieć problemy z działaniem samego samochodu, zaś awarie poszczególnych części mogą powodować wysokie koszty naprawy w renomowanych serwisach samochodowych.

Mamy przeróżne filtry, nie w każdym pojeździe są przykładowo filtry do klimatyzacji, ale i tak jest całkiem popularnym zastosowaniem. Idź do: https://www.iowfilter.com/filtry-do-wentylacji-i-klimatyzacji.htmlIdź do: Bardzo znane są natomiast filtry powietrza i to na tym rodzaju skupimy się w tym artykule. Filtry takie obecnie robione są w ten sposób, by były odpowiednie do konkretnych modeli silników. Charakteryzują się wyjątkowymi kształtami obudowy oraz rozmiarami wkładów. Najważniejszym zadaniem takiego filtra jest zatrzymanie przedostających się zanieczyszczeń w specjalnym materiale o porowatej, jak i nieco włóknistej strukturze. Materiał, jaki znajduje się w filtrze powietrza jest na pewno mało wrażliwy na zmoczenie wodą, jak również olejem.
wnętrze samochodu, podniesiona maska


Dodatkowo ma odpowiednią przepustowość, jest ona zależna od grubości włókien i gęstości ich splotu. Filtr taki nie działa tylko jak sitko, natomiast wykorzystuje w swoim działaniu także zjawiska fizyczne, takie jak bezwładność, która wyrzuca cząstki zanieczyszczeń na zewnątrz zakrętów pokonywanych przez niewielkie strużki powietrza, a także dodatkowe siły, jakie przyciągają odwirowane zanieczyszczenia do włókien. Takie funkcjonowanie powoduje, iż filtr powietrza jest bardzo skuteczny, doskonale zatrzymuje zanieczyszczenia, również te bardzo małe, jakie w trakcie wolnego ruchu mogą przenikać przez pory struktury materiału, będącego w filtrze. Jeżeli filtr powietrzny jest brudny, powoduje to, że silnik wydziela do atmosfery całą masę niebezpiecznych związków chemicznych. Poznaj całą ofertę firmy IOW Trade.


Kolejne tematy

W przypadku awarii zadzwońmy po pomoc drogową, która przetransportuje nasze auto do wybranego zakładu mechanicznego

transport ciężarowy
W dzisiejszych czasach po naszych przecznicach każdego dnia przemieszcza się tysiące pojazdów i jest to oczywiste, bo fura to ogromne dobro, bez którego wielu z nas nie wyobraża sobie dzisiaj życia. W związku z tym, iż ruch na ulicach jest tak burzliwy, także logiczne jest to, że nie brakuje tutaj większych kolizji, jak i małych stłuczek, po jakich pojazd nie jest zdolny do jazdy. W takiej sytuacji na ogół decydujemy się na telefon do bliskiej nam osoby albo pomoc drogową, która zaholuje nasze auto do wybranego warsztatu mechanicznego gwoli naprawy lub też naszą nieruchomość.

Co więcej, w niektórych przypadkach powstają zakłócenia w równomierności pracy jednostki napędowej, które wywołane są wzrostem oporów ssania powietrza. Niezmiernie często
używane są suche wkłady do filtrowania zrobione ze specjalnego, porowatego materiału - papieru. Filtr taki jest skuteczny, trzeba go na pewno wymieniać. Zachowuje on swoje właściwości filtracyjne w przebiegach między 20-40 tysięcy kilometrów. Trzeba podkreślić, że takie wkłady filtrujące są jednorazowe, dlatego po ich wymianie należy je wyrzucić.
2018/06/22