Nie wolno zapominać o potrzebie wymiany opon – nie czekaj na ostatni dzwonek

Gdy kończy się pora letnia, każdy kierowca ma obowiązek zacząć zastanawiać się nad wymianą opon z letnich na zimowe. Na nieszczęście w Polsce ciężko przewidzieć, kiedy okoliczności na drodze sprawią, iż nieodzowna będzie zmiana gum na zimowe. Lepiej jednak zdziałać to jak najwcześniej – niż zbyt późno. Nawet w trakcie opadów deszczowych opona zimowa będzie miała o wiele lepsze parametry – nie eksploatując się przy tym na większym poziomie.

kliknij tu
Wcześniejsza zmiana opon jest związana z rozlicznymi korzyściami. Na przykład – nie będzie trzeba czekać w potężnych kolejkach w momencie, w którym spadnie pierwszy śnieg. To właśnie wtedy większość kierowców przypomina sobie o konieczności zamiany gum.

Niestety nagminnie - nawet nieświadomie - kreują oni przez to większe ryzyko na drodze. Jednostki, jakie pamiętają o tym fakcie przez cały rok, mogą nabyć tanie opony zimowe. Najrozsądniej będzie kupić je np. w lato – wówczas ceny będą najbardziej przyciągające. Co nadzwyczaj istotne – w takim czasie można nabyć także pozostałe akcesoria samochodowe, takie jak przykładowo felgi aluminiowe Audi A3. Umożliwią one wycisnąć charakter ukryty w pojeździe - sklep.pneuhage.pl/opony.html/?price=&season[]=8.

Kolejne tematy

Opony dla wszystkich osób

opona samochodowa
Każdy, kto ma auto czy jakikolwiek inny pojazd, do którego niezbędne są opony doskonale wie, że to duży wydatek. Zwłaszcza, że w samochodzie powinniśmy wymieniać opony przynajmniej dwa razy do roku. Z tego powodu wielu kierowców wybiera tanie opony. Na całe szczęście dziś każdy producent opon wie, że nawet za niską ceną powinien iść dobry standard, bo opona to bezpieczeństwo na drodze.


Tanie opony zimowe to jednak nie wszystko – równie istotne jest wybranie odpowiedniego warsztatu gumiarskiego. Przebieg wymiany kół wcale nie należy do łatwych – nieudane wyważenie może skutkować w złym zachowaniu na drodze, co z kolei prowadzi do spadania bezpieczeństwa na ulicach.
1 2