Jak najlepiej chronić silnik pojazdu przed zanieczyszczeniami?

Silnik samochodu działa na najwyższych obrotach. W powietrzu , które zasysa, dużo jest brudu|. Pyłki, drobinki piachu, sadza i kurz zaniżają sprawność siły silnika. Nie można jednak ich unikać. Silniki spalinowe pochłaniają duże ilości powietrza, nawet do 10-11 m³ na litr benzyny!


Najlepszym sposobem wzmocnienia silnika każdego samochodu są filtry powietrza. Dopasowane do wymogów każdego silnika, wyróżnia jespory stopień pochłaniania zanieczyszczeń. Takie filtry od ręki można zamówić zarówno w sklepach tradycyjnych, jak i online. Ich ceny wahają się zależnie od marki i rodzaju samochodu. Należy się jednak przygotować na wydatek od paru aż do kilkuset złotych. Podczas zakupów należy mieć na uwadze, że filtry dedykowane są dla konkretnych modeli samochodów.Aby całościowo pielęgnować kondycję silnika, samo zastosowanie filtrów nie wystarczy. Powinno się zadbać, by były czyste oraz regularnie wymieniane. Jest to do tego stopnia proste, że można zrobić to samodzielnie. Wideo ze wskazówkami i uwagi krok po kroku internautów można znaleźć na forach oraz profesjonalnych blogach Regularna zamiana jest tak istotna, bo zapchane filtry nie działają jak powinny. Zwiększają spalanie paliwa, ograniczają siłę silnika, ale mogą także niszczyć cylindry i tłoki. Filtry powietrza powinny być zatem wymieniane minimum raz na rok, po przebyciu ok. 20 000 kilometrów. Należy wziąć pod uwagę, że samochody jeżdżące przykładowo po dużych miastach, powinny być regularnie kontrolowane. Ze względu na duże zanieczyszczenie powietrza w aglomeracji, silnik wystawiony jest na większą liczbę zanieczyszczeń. W razie zapchania, filtr należy bez wahania wymienić.


Współczesne filtry powietrza z jednej strony chronią silnik (zobacz zongshen xp 140) przed zanieczyszczeniami i wydłużają jego pracę. Co również ważne, wiele firm je produkujących kładzie także nacisk na przyjazne środowisku rozwiązania podczas ich wytwarzania. To silnik tworzy serce każdego samochodu – warto zadbać o jego wsparcie i ochronę.
2019/10/03