Jak najlepiej chronić silnik pojazdu przed zanieczyszczeniami?

Silnik samochodu działa na najwyższych obrotach. W powietrzu , które zasysa, dużo jest brudu|. Pyłki, drobinki piachu, sadza i kurz zaniżają sprawność siły silnika. Nie można jednak ich unikać. Silniki spalinowe pochłaniają duże ilości powietrza, nawet do 10-11 m³ na litr benzyny!

Najlepszym sposobem wzmocnienia silnika każdego samochodu są filtry powietrza.

Interesują Cię takiego rodzaju artykuły? Masz ochotę na to, by czytać ich więcej? Więc kliknij, aby zobaczyć więcej wiadomości. Całość znajdziesz w tym linku.

Dopasowane do wymogów każdego silnika, wyróżnia jespory stopień pochłaniania zanieczyszczeń. Takie filtry od ręki można zamówić zarówno w sklepach tradycyjnych, jak i online. Ich ceny wahają się zależnie od marki i rodzaju samochodu. Należy się jednak przygotować na wydatek od paru aż do kilkuset złotych. Podczas zakupów należy mieć na uwadze, że filtry dedykowane są dla konkretnych modeli samochodów.Aby całościowo pielęgnować kondycję silnika, samo zastosowanie filtrów nie wystarczy.

Zainteresował Cię ten tekst? Jeżeli tak, to koniecznie sprawdź tutaj narzędzia pomocnicze podobne materiały - one również są godne uwagi.

Powinno się zadbać, by były czyste oraz regularnie wymieniane. Jest to do tego stopnia proste, że można zrobić to samodzielnie. Wideo ze wskazówkami i uwagi krok po kroku internautów można znaleźć na forach oraz profesjonalnych blogach Regularna zamiana jest tak istotna, bo zapchane filtry nie działają jak powinny. Zwiększają spalanie paliwa, ograniczają siłę silnika, ale mogą także niszczyć cylindry i tłoki. Filtry powietrza powinny być zatem wymieniane minimum raz na rok, po przebyciu ok. 20 000 kilometrów. Należy wziąć pod uwagę, że samochody jeżdżące przykładowo po dużych miastach, powinny być regularnie kontrolowane. Ze względu na duże zanieczyszczenie powietrza w aglomeracji, silnik wystawiony jest na większą liczbę zanieczyszczeń. W razie zapchania, filtr należy bez wahania wymienić.


Kolejne tematy

Samochodowe części w bardzo atrakcyjnej cenie

przykład samochodu marki ford
Dostępność poszczególnych części do auta takiego jak Ford Fusion to dla wielu potencjalnych klientów fakt, który przesądza o nabyciu właśnie tego modelu. Ford jako marka cieszy się na rynku ogromnym zaufaniem klientów oraz to nie jedynie przez wzgląd na dostępność części. Znakomicie przygotowane sklepy z częściami samochodowymi do aut marki Ford robią wrażenie na konsumentach, dlatego nie warto dłużej zastanawiać się nad wyborem samochodu oraz postawić na sprawdzoną opcję.

Współczesne filtry powietrza z jednej strony chronią silnik przed zanieczyszczeniami i wydłużają jego pracę. Co również ważne, wiele firm je produkujących kładzie także nacisk na przyjazne środowisku rozwiązania podczas ich wytwarzania. To silnik tworzy serce każdego samochodu – warto zadbać o jego wsparcie i ochronę.
2020/02/04