O czym należy pamiętać przy wypożyczaniu pojazdu np. za granicą?

Wypożyczenie auta z wypożyczalni to doskonałe wyjście dla osób, jakie pragną móc korzystać z tego środka transportu, jednak z jakichś powodów nie mają możliwości lub nie chcą korzystać z własnego auta.


ciągnik


Oferta takich spółek jest bardzo szeroka i obejmuje różnorodnego rodzaju pojazdy: osobowe, transportowe, z automatyczną lub ręczną skrzynią biegów.


Kolejne tematy

Czy uszkodzony samochód musi oznaczać dla nas stratę?

przykład samochodu marki Ford S-Max
Nie da się ukryć faktu, że motoryzacja to na pewno jedna z dziedzin życia codziennego, która dotyka ogromnie mocno każdego z nas. Można nawet śmiało zaryzykować stwierdzeniem, że nikt z nas niejednokrotnie nie wyobraża sobie dzisiaj już normalnego funkcjonowania bez samochodu, w następstwie tego też tak chętnie je nabywamy oraz często eksploatujemy.


wynajem samochodu


Jeszcze inne mogą mieć przykładowo seryjnie wbudowaną nawigację GPS albo innego rodzaju dodatki. Tego typu wynajem samochodu jest możliwy na okres kilku dni albo nawet paru lat. Przy podpisywaniu umowy należałoby jednak pamiętać o kilku niezwykle ważnych kwestiach, ponieważ mała cena wynajmu mogłaby nie zawierać tego typu elementów jak ubezpieczenie OC oraz AC czy klimatyzacja. Przed wynajęciem auta należy bardzo dokładnie go sprawdzić, żeby nie być obarczonym kosztami napraw ewentualnych wad, np. karoserii. Niestety gdy korzystamy z tego typu firmy poza granicami naszego kraju, często jesteśmy zbyt przejęci atrakcjami będącymi w nowym dla nas miejscu oraz nie zwracamy uwagi na tego typu detale.


Koszulka z nadrukiem Bad Girls


Powinniśmy także niezwykle starannie przeczytać umowę pod kątem obecności tam punktu dotyczącego dobowego limitu przejechanych kilometrów. Nie mniej ważny jest zapis dotyczący stażu jako kierowca, który posiada wynajmująca pojazd osoba. Z tym może także wiązać się adnotacja o ilości osób, które mogą prowadzić wypożyczany pojazd.


Podczas oddawania samochodu należy też pamiętać, aby oddając go zatankować bak do pełna, ponieważ najprawdopodobniej w chwili wypożyczenia taki był też stan paliwa. Przy zachowaniu dużej roztropności wspomniany wynajem samochodu jest świetną ofertą dla osób, które potrzebują auta przebywając przykładowo na zagranicznym urlopie.
2018/01/17