Cechy chromowanych części samochodowych!

Liczne grono osób posiada samochody z drugiej ręki, które wraz z upływem czasu sporo tracą na stronie wizualnej. Jak zapobiegać porysowaniu lakieru, skazom i powstawaniu oraz rozprzestrzenianiu się ognisk rdzy?


samochód
Jednym z najskuteczniejszych sposobów, ułatwiającym uchowanie metalowych akcesoriów auta, jest zastosowanie chromu. Chromowane akcesoria samochodowe to nie tylko podniesienie prestiżu i uczynienie samochodu bardziej wyjątkowym, ale również niezawodna ochrona przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych. Oprócz tradycyjnego wyposażenia chromowanego, takiego, jak nakładki na lusterka, albo listwy, można pokusić się o trendy aktualnie tuning, zwłaszcza jeśli posiadamy pojazd terenowy, czy van.


W takich modelach wspaniale prezentuje się nałożenie chromowanych belek wokół maski, co dodaje autu drapieżności i klasy jednocześnie. Kolejnym sposobem na ochronę samochodu – tym razem w obszarze pielęgnacji lakieru – jest użycie elementów, osłaniających boki auta przed żwirem, błotem i wodą. Chlapacze mogą być krytykowane przez wiele osób, argumentem przemawiającym na ich niekorzyść jest brak atrakcyjnej prezencji samochodowi, ale tak naprawdę dzisiejsze elementy tego rodzaju są dostępne w tak zróżnicowanej kolorystyce, a zarazem tak nie rzucające się w oczy, że łatwo można kupić odpowiednie i zamontować je, bez uszczerbku dla wyglądu auta.

samochód
Pamiętajmy, że decydując się na zakup różnych dodatków samochodowych, należy zwrócić szczególną uwagę na jakość ich wykonania. Chromowane akcesoria samochodowe (przykładowo belki dachowe ) powinny być stworzone przy użyciu odpowiedniej technologii, tak, aby po paru latach nie przestały wyglądać atrakcyjnie. Najtańsze rozwiązania są przeważnie rozwiązaniami krótkoterminowymi, oszczędność jest zatem złudna. Chromowane elementy szczególnie dobrze prezentują się na samochodach z ciemnym lakierem, ale o ile nie przesadzimy z ich liczbą i będziemy się kierować dobrym smakiem, za ich pomocą odmienimy każdy samochód.

Chlapacze dostępne są na rynku w dwóch wersjach: z gumy i z plastiku. Funkcjonuje opinia, że plastikowe mogą pękać pod wpływem minusowych temperatur oraz że nie są wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Warto jednak zaznaczyć, że wersja plastikowa niewątpliwie jest o wiele bardziej atrakcyjna wizualnie od wersji wykonanej z gumy, dlatego przed zakupem, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy zależy nam bardziej na praktyczności i wytrzymałości, czy na roli dekoracyjnej gadżetów.

Aby dostać ekstra informacje o tej tematyce przenieś się do kolejnej witryny. Tam zapewne zaintryguje Cię ciekawa kwestia.

Ceny chlapaczy nie są wygórowane, ich wymiana co kilka lat nie powinna stanowić problemu. Dodatkowe informacje znajdziesz tutaj
2018/11/29