Przydatne akcesoria dla twego czterokołowca

W okresie zimy na nasze szosy trafiają olbrzymie ilości soli oraz żwiru. Pryskające spod opon cząsteczki piachu niesłychanie niszczą powłokę Lakierniczą i warstwę antykorozyjną, z kolei sól przyspiesza proces rdzewienia.


Fragmentem, który jest w stanie zatrzymać sporą liczbę brudu wzbijanego z drogi są chlapacze lub osłony przeciwbłotne.


chlapacze


Ich obecność kłóci się pomysłami projektantów czterokołowców, którzy od lat dążą do zmniejszenia liczby wystających części. Obecnie zdecydowana większość czterokołowców osobowych została homologowana bez fabrycznych chlapaczy, zatem diagnosta nie może kwestionować owego braku podczas przeglądu technicznego. Pomimo iż chlapacze nie są standardowym wyposażeniem, nie zostały całkowicie wyparte z oferty. W przypadku wielu pojazdów są oferowane za dodatkową dopłatą. Rzecz jasna na rynku nie brakuje także chlapaczy akcesoryjnych w przeróżnych kształtach a także rozmiarach. Czy wskazane jest wstawić je do samochodu?


Kolejne tematy

Czy zainteresuje nas na przeprowadzki Wrocław cena?

przeprowadzki wrocław cena
Nieraz jest tak, że powinniśmy się przenosić do nowego domu, lub biura oraz wtedy może się okazać, że będzie nam potrzebna umiejętność specjalistów.


Przednie chlapacze mogą ograniczyć obijanie progów oraz drzwi poprzez drobiny piachu a także drogowy żwir. Kolejną korzyścią jest zmniejszenie tempa brudzenia bocznych części nadwozia. Natomiast tylne chlapacze są w stanie obniżyć liczbę wody oraz błota podnoszonego przez koła, ograniczając brudzenie się części tylnej nadwozia. Za ich zainstalowanie będą nam wdzięczni też kierowcy aut jeżdżących za nami, jako że chlapacze zatrzymają część kamyków, które mogłyby trafić w maski bądź przednie szyby ich wozów.


Naturalnie chlapacze nie są wyjściem idealnym. Ich najogromniejszym mankamentem jest wygląd - kawał gumy czy też tworzywa sztucznego, który wystaje spod błotnika albo tylnego zderzaka nie wygląda dobrze.
2018/01/17