Jak odnowić plastikowe części będące na zewnątrz samochodu?

Wiele ludzi poświęca sporo czasu na to, ażeby polepszyć wygląd własnego samochodu. Natomiast o ile nowe auto nie wymaga zbyt dużo różnego typy czynności, o tyle już starszy samOChody niestety tak.


BMW, car


Dobrze jest wtedy widzieć, w jaki sposób wrócić mu pierwotny blask. Z reguły problemem jest wygląd zrobionych z plastiku, czarnych części, które z czasem blakną i nie prezentują się najlepiej. Co możemy w takim wypadku zrobić?


Kolejne tematy

Wykładziny samochodowe, kontra dywaniki - jaka dokładnie jest pomiędzy nimi różnica?

oszczędności
Zwykle, kiedy słyszymy na temat wykładzin do wnętrza samochodu, stają nam przed oczami nie wykładziny, lecz dywaniki, które to tak naprawdę trochę różnią się od swoich niezaprzeczalnych "braci".


Czasami listwa zderzaka lub tym podobne części wykonane z plastiku nie są w tak kiepskim stanie, dlatego wystarczy, że zakupimy czarną pastę, która te części przyczerni oraz przywróci im mocniejszą barwę. Wiadomo, że z czasem czarny plastik blaknie pod wpływem promieni słońca oraz niekorzystnych warunków na drodze, dlatego ten zabieg przywróci im lepszą barwę. Natomiast nie zawsze sytuacja jest tak prosta. W przypadku gdy części takie są w dość nieciekawym stanie, możemy zlecić ich odświeżenie u specjalisty. Jak to wygląda? Listwy oczyszcza się w dokładny sposób oraz odtłuszcza. Następnie trzeba je matowić oraz usunąć resztki pyłu. Do renowacji plastikowych elementów użyć można lakieru strukturalnego, który najlepiej zaaplikować przy pomocy pistoletu. Następnie taką strukturę kiedy już przeschnie dodatkowo możemy też zabezpieczyć lakierem bez koloru o matowym odcieniu.


listwa zderzaka


To tylko dwa sposoby odświeżania wyglądu wykonanych z plastiku części będących na zewnątrz. Z pewnością jest ich znacznie więcej, zarówno tych bardziej profesjonalnych, jak również amatorskich.


Sporo zależy od tego, w jak dobrym stanie jest auto. Wiadomo bowiem, że na starych samochodach będziemy bardziej skłonni do samodzielnych eksperymentów, w przeciwieństwie do pojazdów nowszych, które warto powierzyć w ręce fachowców.
2018/11/07