Dodatki do grillowania

Czas, w którym zaczyna być na dworze coraz cieplej oraz milej, oczekiwany przełom wiosny i lata to czas, w którym chcemy jak najdłużej przesiadywać nawolnym powietrzu. Dla wielu z nas jest to związane z rozpoczęciem okresu grillowego na działkach czy w przydomowych ogródkach, a także podczas wyjazdowych eskapadach za miasto.Prócz zakupu porządnego grilla, niezbędny okazuje się jeszcze jeden element – akcesoria do grilla.

Grillowe rewolucje
Niezależnie od preferencji kulinarnych, rodzaju sporządzanych potraw z grilla albo stylu pracy, wszyscy potrzebujemy pewnego zasadniczego asortymentu akcesoriów. Zabezpieczeniem udanego grillowania jest właściwa rozpałka lub olej do grilla, które zaoszczędzą nasz czas i energię.

Kolejne tematy

Oczko wodne - mieszkańcy oczka wodnego ʕ•ᴥ•ʔ

Ogrodowe oczko
Ryby ʕ•ᴥ•ʔ w oczku wodnym mogą być źródłem zarówno wielu radości, jak i masy kłopotów. Urządzając oczko wodne, już na samym początku powinniśmy wybrać właściwe gatunki i ilość ryb. Tylko właściwie pielęgnowane ryby będą dobrze czuły się w naszym oczku, a my wraz z nimi. W zbiorniku w którym zdecydowaliśmy się utrzymywać ryby, znacznie trudniej utrzymać jest bowiem równowagę biologiczną, zwłaszcza przy zbyt gęstej ich obsadzie.


Wybornym wyjściem okaże się też ręczna lub elektryczna dmuchawka służąca do łatwiejszego rozniecania grilla.Z pewnością nieodzowne stają się też takie przybory, jak solidny nóż do mięsa, spory widelec lub wygodna łopatka do przerzucania oraz nakładania na talerze grillowanych potraw. W roli tej sprawdzić się też mogą specjalne szczypce (popularne szczypce). Dobrze,jeżeli przedmioty te wykończone będą antypoślizgowymi wypustkami,znacznie zwiększającymi wygodę ich używania. Kompletując drobne przybory do grillowania nie możemy zapomnieć o tym, co powoduje, że potrawy z grilla są tak wonne i przepyszne – o marynatach. Użytecznie jest zaopatrzyć się np.w stalowe przyprawniki lub zabrać ze sobą lubiany młynek do pieprzu.

Ogromną popularnością pośród fanów grillowanych smakołyków cieszą się ruszty do grilla, o przeznaczeniu do konkretnych artykułów żywnościowych. Ruszt do grillowania mięsa przyda się wyjątkowo entuzjastom żeberek, steków, marynowanej karkówki czy soczystego kurczaka, jednakże z powodzeniem mogą go również użyć wegetarianie – do ułożenia warzyw lub chrupiącego pieczywa. Ruszty wyposażone są w solidne, z reguły drewniane rączki, które usprawniają przerzucanie przygotowywanych potraw. Pokryte są na ogół powłoką teflonową, która nie tylko przeciwdziała przypalaniu i przyczepianiu się jedzenia do siatki, ale ponadto jest niezwykle łatwa do szorowania. Fanów potraw rybnych zapewne ucieszy poręczny ruszt do grillowania ryby. Umożliwi on przyrządzenie smacznych filetów, ale pomieści również calutką rybę (nawet znacznych gabarytów). Siatka w ruszcie jest obustronnie zamykana, co zapobiegnie rozwaleniu się ryby na kawałeczki albo wylaniu się nadzienia. Użyteczne ruszty można odnaleźć w ofercie sklepu internetowego grillowanych dań zaproszonym na wspólną imprezę gościom pomogą specjalne talerze do grilla lub jednorazowe tacki. Przydatne okażą się także plastikowe sztućce, a zwłaszcza widelce do szaszłyków. Warto pomyśleć też o własnym bezpieczeństwie w trakcie grillowania – z pomocą przyjdzie nam np. rękawica ochronna czy fartuch (popularnością cieszą się te ze śmiesznymi nadrukami). Udanego grillowania!
Dodane przez: A.Z.
2019/04/03