Co zrobić jeśli nie chcesz jeździć więcej samochodem powypadkowym? Czy opłaca się kupować takie samochody?

Samochody powypadkowe zazwyczaj budzą ogromne kontrowersje - z jednej strony nie da się zaprzeczyć, że na rynku jest ich wielka liczba, a jednocześnie tak naprawdę niewiele ludzi chciałoby takim pojazdem jeździć.


Czy samochody powypadkowe naprawdę są takie straszne i czy koniecznie trzeba się ich obawiać? Sprawdź z nami!


Kolejne tematy

Aukcje różnych pojazdów - licytacje standardowe kontra komornicze

Kraków
Aukcja to dobrze znana od bardzo wielu, wielu lat "procedura", którą niegdyś organizowano w przeróżnych


lokalizacjach, w których zbierali się ludzie, zwykle z tak zwanych wyższych sfer. W trakcie takiego typu aukcji - podnosząc stawkę - owi ludzie licytowali jakiś konkretny przedmiot - zazwyczaj jakiś antyk albo jakiś na konkretny czas współczesny twór artystyczny - którypóźniej zabierali do swojego domu.


Sprzedaż samochodów powypadkowych


Jeśli miałeś poważną kolizję czy wypadek, wówczas oczywiście masz niemiłe wspomnienia związane z danym samochodem. Nic zatem dziwnego, iż w większości wypadków ludzie chcą pozbyć się tego rodzaju pojazdów - jeśli pojazd nie jest zupełnie zniszczony, wówczas zazwyczaj rozważamy po prostu ich sprzedaż. Pamiętaj jednak, aby chęć zysku nie przesłoniła Ci zdrowego rozsądku - musisz zdawać sobie sprawę z faktu, iż ze sprzedanego przez Ciebie pojazdu będą jeszcze korzystały inne osoby, więc musi być on całkowicie bezpieczny. Jeśli chodzi o samochody powypadkowe sprzedaż musi odbywać się z uwzględnieniem wszelkich zasad bezpieczeństwa - najpierw zdecydowanie powinieneś najpierw wybrać się do fachowca, który stwierdzi, czy samochód na pewno nadaje się do kolejnej jazdy.


porsche


Zanim kupisz samochód powypadkowy


Kupno samochodu po wypadku na pewno powinno poprzedzić skrupulatne jego sprawdzenie. Jeśli chodzi o samochody powypadkowe sprzedaż tych z ingerencjami blacharskimi zwykle jest naprawdę trudna.


Wszystko jednak zależy, w jaki dokładnie sposób samochód był "wyklepany" - jeśli było to zrobione domowymi sposobami, wtedy z pewnością jest się czego bać. Zwykle kończy się tak, iż po kilku latach poszczególne elementy zaczynają rdzewieć, pojawiają się purchle i tym podobne. Jeśli była to naprawa fachowa, nie ma się jednakże czego obawiać.
2019/02/07