Gdzie poszukiwać dobrego używanego wozu?

Jeżeli upierasz się już, że pragniesz nabyć wóz sprowadzony z zagranicy, poszukaj pojazdu z krajowej sieci dilerskiej, najlepiej wyprzedawanego przez właściciela bez udziału pośredników.


auto


giełda aut powypadkowych


usługi pomocy drogowej


Kolejne tematy

Mechanik jako solidny fachowiec

Sporty ekstremalne- motor
Aktualnie dużo osób kupuje auta używane niewiadomego pochodzenia, jakie wymagają ciągłych remontów.


Własny samochód jest to duża wygoda i oszczędność czasu, jednakże każdy, kto nabywa czterokołowiec używany powinien posiadać świadomość, że w niedługim okresie należy odstawić samochód do mechanika.


Używane wozy są w naszym kraju daleko tańsze niż np. w Niemczech, a jednak opłaci się je sprowadzać. Opłaca się handlowcom. Tajemnica tkwi w tym, iż najczęściej wybierane są samochody najtańsze oraz najgorsze, powypadkowe czy też z ogromnym przebiegiem. Najlepszy samochód to taki, który oferowany jest przez pierwszego posiadacza (nie mylić z „pierwszym właścicielem w Polsce”). Zresztą niemal zawsze prywatne osoby będą mieć bardziej realne wyczekiwania finansowe niż handlowcy i nawet gdy stan pojazdu nie będzie perfekcyjny, to chociaż cena będzie mniejsza. Często jednakże zdarza się tak, iż prywatna osoba wyprzedaje czterokołowiec w dobrej wierze jako niemający defektów, nie mając pojęcia, że sama uprzednio dała się oszukać handlarzowi. Stąd w każdym wypadku trzeba sprawdzać samochody i nie wierzyć w żadne z zapewnień.


Giełda aut powypadkowych to również miejsce, w którym kupisz czterokołowiec w atrakcyjnej cenie. W necie z kolei pojawiają się niebywale atrakcyjne ogłoszenia, jakich wspólną właściwością jest mały kontakt ze sprzedawcą, np. wyłącznie z pomocą formularza kontaktowego. Telefon, jeśli jest podany, cały czas nie odpowiada. Po nawiązaniu kontaktu ze sprzedawcą dowiadujemy się, że np. wozu nie ma w Polsce, ale może być przesłane spedycyjną firmą po wpłaceniu zaliczki.


Sprzedawcy nie władają w sposób biegły polskim, częstokroć korzystają z elektronicznego translatora. Oferty te to tylko próby wyłudzenia – pomimo pozorów dosyć częste. Naiwnych nie brakuje.
2017/12/05