Nowoczesne oświetlenie - czy wszystkim pasuje?

Polacy są tak agresywni, a to dlatego, że nie ma słońca – śpiewał Kazik. I trzeba się z tym zgodzić. W naszym kraju okres jesienno-zimowy ciągnie się długo a ilość słońca docierającego do powierzchni jest niewielka i bardzo negatywnie wpływa to na nasz nastrój. Przygnębienie i ciągłe zmęczenie dopada nas o wiele częściej i silniej aniżeli latem. Można poprawić tę sytuację gwarantując sobie odpowiednią ilość światła sztucznego, a wybór tu jest ogromny.
 
Zadbajmy najpierw o miejsce, które wykorzystujemy do relaksu i odpoczynku. Musimy komfortowo czuć się w mieszkaniu, więc niezbędne jest zadbanie o wystarczającą ilość światła. Oprócz zwykłych żyrandoli bardzo dużo do otoczenia wnoszą lampy podłogowe. Możemy umieścić je w najciemniejszym rogu pokoju dodając mu ciepła. Świetnie sprawdzą się również jako oświetlenie do lektury postawione niedaleko wygodnego fotela. Lampy podłogowe są również niewątpliwie elementem dekoracyjnym, który dodaje niepowtarzalnego uroku pomieszczeniu.   Niezmiernie ważne jest oświetlenie pomieszczeń, w których nie ma dostępu do światła naturalnego. Najczęściej brak okna występuje w łazienkach. Właśnie dlatego oświetlenie łazienkowe musi być białe, maksymalnie naturalne. Ze względu na niedużą powierzchnię pomieszczenia, najkorzystniej jest tak uwzględnić położenie lamp i kinkietów, żeby dodatkowo powiększyć ją optycznie.
Lampyilampki.pl - oświetlenie
Pomocne jest tu oświetlanie luster. Można też wzbogacić pomieszczenie i wytworzyć przyjemny nastrój montując subtelne oświetlenie przy wannie i prysznicu. Kąpiel przy takim delikatnym świetle będzie bardzo odprężająca.   Osoby młode i energiczne częściej wybiorą lampy nowoczesne. Wykonane są zazwyczaj z elementów chromowanych lub szklanych. Najlepiej pasują do podkreślenia charakteru pokoju lub jako ekstrawagancki dodatek. Szerokie wzornictwo oraz wybór kształtów pozwoli każdemu wybrać coś odpowiedniego.   Mieszkając w domu kolejną sprawą jest oświetlenie zewnętrzne terenu wokół. Poza funkcją jedynie praktyczną oświetlenie ogrodowe zdoła z naszego zwykłego ogrodu stworzyć oazę spokoju, miejsce gdzie odpoczniemy od problemów. Zaznaczenie lampami zwykłej ogrodowej alejki pozwoli uzyskać efekt. A możliwości są niesamowite. Musimy tylko rozsądnie przemyśleć rozmieszczenie lamp.


Kolejne tematy

Jak oświetlić mieszkanie

Gra światłem dopełnia pomieszczenia i decyduje o jego stylu. Dobrze dobrane lampy zaowocują tym, że będziemy czuć się dobrze w swoim mieszkaniu. Nie są w stanie przytłoczyć pokoju, ale je wyeksponować. W jaki sposób dopasować oświetlenie?
2023/02/04