Jak stać się taryfiarzem - podstawowe wiadomości

Otworzenie prywatnej działalności dotyczącej transportu osób taksówką może okazać się niezwykle dobrym pomysłem na biznes.


Transport osób taryfą jest aktywnością zarobkową, która polega na odpłatnym przewozie klientów samOChodem osobowym w wytyczane przez nich miejsce.
Sprężyna


Opłata za przejazd jest ustalona na ogół na podstawie stawki za kilometr. Taksówka musi przeznaczona być do transportu osób (nie więcej jednak aniżeli dziewięciu pasażerów razem z kierowcą) a także ich podręcznego bagażu.


taxi w warszawie


Główne wymogi stawiane biznesmenom którzy starają się o licencję to przede wszystkim wymóg dobrej reputacji. Jeżeli kandydat na taksówkarza spełnia także wymagania wiekowe, musi ponadto otrzymać odpowiednią licencję. Radca gminy, która liczy powyżej 100 tys. rezydentów, może wymagać od przedsiębiorcy zaświadczenia o ukończeniu kursu w zakresie transportu samochodowego taksówką, jakie zostało poświadczone zdanym egzaminem, potwierdzającym znajomość topografii miejscowości jak też przepisów prawa lokalnego, przez przedsiębiorcę osobiście wykonującego przewozy (a również zaangażowanych przez niego kierowców). W taki sposób dla przykładu wygląda kwestia taxi (polecamy również taksówka) w Warszawie.


Przyszły taryfiarz może przebrać każdy wariant działalności gospodarczej oprócz spółki partnerskiej. W Polsce możesz wybrać prowadzenie firmy w ramach jednoosobowej działalności, spółki handlowej czy też spółki cywilnej.
Najczęściej właściciele przedsiębiorstwa świadczącego przewóz (wynajem autokarów) osób taksówką decydują się na założenie jednoosobowej działalności gospodarczej. Należy pamiętać, iż każda forma prowadzenia działalności wymaga od przyszłego taksówkarza spełnienia stosownych warunków.
2019/07/01