Gniazdo poczwórne i gniazdo satelitarne jako konieczne elementy domowej instalacji elektrycznej

Prawidłowo rozmieszczona sieć elektryczna jest gwarancją komfortowego używania obecnych w domu sprzętów elektrycznych. Dostępne jest niemało rozmaitych odmian gniazdek, niektóre z nich są zbędne, ale są i takie, które obowiązkowo trzeba mieć w domu.

gniazdko elektryczne
Tym, bez czego nie poradzi sobie żadna funkcjonalna kuchnia, jest gniazdo poczwórne. Urządzenia AGD, jak lodówka, albo piekarnik, są instalowane trwale i do nich wystarczy nabyć pojedyncze gniazdko, jednak sytuacja, w której mniejsze sprzęty musimy bez końca przepinać, mogłaby być szczególnie denerwująca. Miejsce na cztery wtyczki to wyjście funkcjonalne, a zarazem estetyczne. Dzięki jego zastosowaniu w kuchni, w prosty sposób użyjemy tostera, czajnika, czy maszynki do mielenia.

Czyżby wpisy stworzone na tej witrynie obudowa LG X Screen w pełni Cię uszczęśliwiły? Myślimy, że tak. Jednakże, jeżeli chcesz więcej, to wejdź tu.

Takie skoncentrowanie źródła energii elektrycznej w kuchni przyspiesza także przygotowywanie dań – nie musimy biegać po całej kuchni, aby włączyć wybrane urządzenia. W salonie natomiast sprawdzi się doskonale gniazdo satelitarne, pozwalające odbierać sygnał satelitarny z anteny. Zanim je zamontujemy, zastanówmy się, w którym miejscu najlepiej to zrobić – przewód, przebiegający przez cały salon, nigdy nie wygląda ładnie.

Gniazdko elektryczne
Tak, jak wszystkie inne rodzaje gniazdek, tak również gniazdo poczwórne dostępne jest w różnych wariantach. Wybrane wersje odróżniają się od siebie nie tylko ułożeniem kontaktów, lecz również sposobem montażu. Dostępne są gniazda natynkowe i do zabudowy. Należy przy zakupie pomyśleć o bezpieczeństwie, najlepiej wybierać gniazda z uziemieniem, a jeśli będą przeznaczone do wnętrz, w których narażone mogą być na działanie wody, jak łazienka, czy pomieszczenie kuchenne, rozsądnie jest nabyć gniazdo przeciwbryzgowe, czyli z zamontowaną ochronką, zapobiegającą dostaniu się wody do układu. Jeżeli chodzi o gniazdo satelitarne, musimy przemyśleć, czy wystarczające będzie pojedyncze, czy też planujemy zamontować ich więcej. W przypadku instalacji pojedynczej musimy nabyć gniazdo końcowe, w przypadku większej ilości gniazd, wybieramy gniazda przelotowe, a ostatnie musi być końcowe. Przed wybraniem się na zakupy, warto zapoznać się z dostępnymi informacjami, lub zasięgnąć opinii eksperta, ponieważ instalacja elektryczna to coś, co zakłada się jednorazowo i służyć ma przez wiele lat.


Kolejne tematy

Co dobrze jest sprawdzić kiedy planujemy stworzyć ładne oświetlenie w mieszkaniu? Co trzeba wiedzieć, gdy chodzi o koszty?

skacząca do kolorowego dmuchanego basenu dziewczynka
Właściwe oświetlenie domu to sprawa, o którą trzeba zadbać. Natomiast nie chodzi tylko o to, by całość ładnie się prezentowała, ale także o koszty takiego oświetlenia.
2019/05/18