Meble do laboratorium – obowiązkowe wyposażenie

Laboratoria to nietypowe pomieszczenia, w których występują nietypowe warunki środowiskowe. Choć poszczególne ośrodki badawcze różnią się od siebie rodzajem realizowanej pracy, jedna rzecz pozostaje identyczna: aby praca w laboratorium była wykonywana sprawnie oraz bezpiecznie, muszą zostać zapewnione sprzyjające warunki.Z tego powodu urządzenie laboratorium to wyjątkowo istotne zagadnienie, do którego trzeba podejść rozważnie i sumiennie.
Stare laboratorium
Każda placówka badawcza będzie wymagać odrobinę innego wyposażenia. Charakter danych prac badawczych wymaga zakupu specjalistycznej aparatury i narzędzi oraz materiałów. Tym, co musi się znaleźć w każdym pomieszczeniu tego rodzaju są natomiast meble do laboratorium. Nie mogą to być zwykłe, pospolicie nabywane szafki i stoły, ponieważ muszą się one odznaczać ściśle określonymi cechami. Meble laboratoryjne muszą być przede wszystkim wytrzymałe na zanieczyszczenia, uszkodzenia i na oddziaływanie wykorzystywanych w pomieszczeniu środków chemicznych - . W celu zagwarantowania naukowcom odpowiedniego stopnia bezpieczeństwa, należy również zatroszczyć się o to, aby meble (w serwisie) nie były łatwopalne. Najlepszym – lecz zarazem najdroższym – rozwiązaniem jest wybór mebli zrobionych ze stali. Takie meble posłużą przez długie lata. Tańszym rozwiązaniem są meble z płyt wiórowych laminowanych, tu jednak trzeba być świadomym pozornej oszczędności, gdyż po kilku latach intensywnego używania, tego typu meble wymagają wymiany .

Kolejne tematy

Design dla każdego

meble biurowe
Wyposażenie kolonialne czy minimalistyczne? Urządzając własne m3, można kierować się sprawdzonymi rozwiązaniami, jak też postarać się urządzić je wyjątkowo. Jeżeli chodzi o meble design, zaraz po wygodzie jest najważniejszą kwestią. Każdy człowiek zasługuje na to żeby świetnie czuć się we własnym mieszkaniu. Szczególnie, że kupno nieruchomości jest czymś, na co oszczędzamy przez dłuższy czas.


Oprócz cech, związanych z odpornością, trzeba zwrócić uwagę na to, żeby meble do laboratorium w znacznym stopniu ułatwiały i przyspieszały pracę analityków. Blaty robocze muszą być odpowiednio duże, meble muszą zagwarantować błyskawiczny i wygodny dostęp do używanych narzędzi, meble powinny również być dobrane do gabarytów używanego w laboratorium sprzętu specjalistycznego. Nie można zapomnieć o możliwości oświetlenia miejsc pracy – niektóre meble laboratoryjne mają standardowo zainstalowane podświetlenie blatów, czy szafek, jeżeli jednak wytwórca nie przewidział takiego oświetlenia w meblach, które sobie upodobaliśmy, obowiązkowo należy się dowiedzieć, czy istnieje możliwość wprowadzenia modyfikacji. http://prolab.torun.pl

kliknij
Meble specjalistyczne do laboratorium to spory wydatek, jest to jednak inwestycja, która jest opłacalna, bo dobrze dobrane umeblowanie powoduje, że praca jest wydajniejsza. W odpowiednio urządzonych pomieszczeniach łatwiej o zachowanie porządku oraz o zapewnienie pracownikiem wysokiego poziomu bezpieczeństwa.
2018/06/22