Najnowsze tendencje na rynku biur

Coraz więcej inwestycji biurowych, stymulowanych wzrastającym zainteresowaniem, nie miało szans jeszcze wywrzeć nacisku na kurczącą się po stagnacji podaż. Jaka jest sytuacja wśród biurowców? Czy w ostatnich miesiącach wykreowały się mające większy wpływ tendencje, na które warto zwrócić uwagę zanim zdecydujemy się wynająć biuro?

Po pierwsze: duże powierzchnie Z całą pewnością trendem na rynku biurowym są duże lokale. Zwiększający się popyt zaczął pobudzać inwestycje deweloperów, którzy postawili nie jedynie na szykowne wykończenie, ale i na przestrzeń. Wyszukując na przykład "biura do wynajęcia wrocław" trafiamy na propozycje od kilku do kilkudziesięciu tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowej.

Przy okazji dużych powierzchni i coraz większej ilości międzynarodowych przedsiębiorstw otwierających własne centrale w naszym kraju rozwinęła się moda na biura "na zamówienie". Firma zawiera umowę na przestrzeń w danej nieruchomości jeszcze w fazie projektu i dopasowuje powierzchnię do własnych preferencji i według własnego projektu. Jest to nie tylko wyjątkowo wygodne, ale również bardziej opłacalne ze względu na tańsze ceny nabycia w tej fazie inwestycji czy pre-let.

Po drugie: rosnący. Od początku roku wzrasta przy tym skłonność do zakupu na powierzchnie biurowe. Najistotniejsze jest tu zwiększone zainteresowanie polskim rynkiem przez międzynarodowe korporacje, budowanie (zobacz team building dla firm) sieci administracyjnej w największych polskich miastach oraz stymulowanie aktywności rodzimych podmiotów gospodarczych.

Mimo specyficznych kłopotów związanych z komunikacją.

W zalewie otaczających nas wiadomości ciężko jest odnaleźć rzeczywiście wartościowe informacje. Z tego powodu jeśli ciekawi Cię ten post, to koniecznie zobacz rekomendowane info (https://belbazaar.pl/24-szafki-nocne).

Przewaga pieniężna przesądza o tym, że w pierwszej kolejności wynajmują się biura ulokowane poza centrum. To zaś zarezerwowane jest przez zagraniczne wielkie firmy, których możliwości budżetowe determinują wysokość cen najmu.

Po trzecie: niewielka dostępność Kryzys nie daje o sobie zapomnieć i zastopowania czy rezygnacja z nowych inwestycji biurowych doprowadziła do wyraźnego spadku podaży. Zaowocuje zauważalne ograniczenie w dostępie do odpowiedniej powierzchni o charakterze komercyjnym.

Wyszukując "lokale użytkowe Wrocław" wyświetli nam się wyraźnie wyników. Sytuacji nie naprawi się szybko, bo pomimo, że liczba rozpoczętych projektów znowu zaczyna rosnąć, na budowę potrzeba czasu.

Kolejne tematy

Kiedy urządzamy swoją sypialnię, starajmy się doceniać akurat polskich producentów!

MebleMagnat
Tekst dotyczący urządzania swojej sypialni. Jeżeli kogoś jakoś interesuje to, aby przykładowo zmienić meble, ale także dywanik bądź oświetlenie, z całą pewnością będzie mógł sporo się z tego artykułu dowiedzieć. To w ogóle zastanawiające, że choć mamy dzisiaj tak wiele wszelkiego rodzaju porad, ciekawie przygotowanych, to jednakże tak czy siak bardzo często tak jakby nasze sypialnie nie cechują się przesadnie pięknym wyglądem.


Więcej informacji można znaleźć w serwisie – lokale do wynajęcia Wrocław.
Dodane przez: Katarzyna Jakubów
2019/09/05