Kilka exemplów tyczących się dekorowania naszych własnych pokoi oraz lokali i wnętrz świątyń na szczególnie podniosłe ceremonie

Upiększanie prywatnego mieszkania pozostaje nieodłącznym elementem naszego życia. Szczególnie gospodynie zwane estetkami przywiązują do tej czynności ogromną wagę. Pragną, aby wnętrze każdego dnia wyglądało się czysto, a równocześnie cudownie, a czasem nawet oryginalnie.


Czynność upiększania jest bardzo przyjemna i sprawia masę radości. Na przykład jesteśmy w stanie kupić do własnego domu dekoracje wiszące w postaci kolorowych światełek w kształcie kulek, które później powiesimy nad komodą. Trzeba przyznać, że wspomniane bywa dość niesztampowe rozwiązanie i chyba najlepiej sprawdzi się w pokoju dziennym. Z kolei ozdoby wiszące kojarzą się nam
gwiazda
najczęściej z różnymi rzeczami zawieszanymi na świątecznej choince. Może jeszcze niektórzy pamiętają o czasach, kiedy w trakcie świąt Bożego Narodzenia małe sosny zwisały z powały izb naszych dziadków. Pomimo tego że dzisiaj tego zwyczaju się już raczej nie praktykuje, to grudzień i tak pozostaje miesiącem, w którym zakupujemy najwięcej wiszących ozdób.

Powiązany artykuł:

Różnego rodzaju ozdoby wiszące bywają wykorzystywane na co dzień przez dekoratorów wnętrz. Zwłaszcza ceremonie weselne wymagają, żeby wystrój kościoła lub sali w restauracji był całkiem inny niż zwykle. Następną ważną uroczystością jest pierwsza komunia, bo współcześnie już żaden rodzic nie imaginuje sobie takiej ceremonii bez majestatycznej oprawy.

Na wyżej opisane okazje architekci wnętrz najczęściej używają dekoracje (dekoracja sali weselnej) wiszące w postaci białych, sztucznych lub naturalnych kwiatów. Doświadczone ręce kobiet układają dodatkowo różnej wielkości kokardki z muślinowych wstęg i tu i ówdzie dokładają ozdoby z delikatnego tiulu. A na salach, gdzie odbywają się przyjęcia obowiązkowo muszą znaleźć się jasnoczerwone albo łososiowe balony. Na marginesie naszych rozmyślań trzeba jeszcze dodatkowo nadmienić o wielu dekoracjach, które spostrzeżemy właściwie w każdym domu. Wystarczy w tym miejscu powiedzieć choćby o wieńcach tradycyjnie zawieszanych na drzwiach mieszkań w czasie trwania świat bożonarodzeniowych. A ileż to w naszym pokojach rozmaitych dzwoneczków na sznurkach, kompozycji kwiatowych przyczepionych do lamp czy wreszcie metalowych paciorków, które po poruszeniu wydają miłe dla ucha dźwięki.
2022/09/01