Paliwa i płyny bezpiecznie przechowywane - w jaki sposób to zaplanować?

Wybierając stację paliw zwracamy uwagę przede wszystkim na cenę za paliwo i jest to raczej standard. Mniej z nas zwraca uwagę na takie kwestie jak wystrój spacji paliw, czy sprzedawany pozostały asortyment, choć niewątpliwie te kwestie też są istotne. Właściciele stacji muszą przy tym zadbać przede wszystkim o bezpieczeństwo na stacji. Mają to zapewnić oczywiście odpowiednie zbiorniki LPG i na benzynę.

czym się charakteryzują zbiorniki Adblue
Na stacji pali nie trudno o jakieś nieszczęście, jeśli zarazem kierujący stacją, jak i kierowcy zatrzymujący się, by zatankować bak, nie trzymają się określonych zasad. Należycie wyposażona stacja w pierwszej kolejności ma odpowiednio chronione zbiorniki do przechowywania paliwa oraz sprzęt, który przyjezdni używają do tankowania.

Nie zawsze natomiast istnieje w ogóle możliwość zatankowania, gdyż najbliższa stacja nie znajduje się nigdzie w pobliżu. Co możemy zrobić, by odpowiednio się zabezpieczyć? Warto posiadać w zasięgu ręki specjalne pojemniki na paliwo, w których można je na bieżąco przetrzymywać i używać w miarę potrzeb. Tego rodzaju pojemniki nie wszędzie możemy zakupić, dlatego warto zawczasu zapoznać się z dostępną ofertą w tym zakresie - ciekawy post w hmlnosewicz.pl. Interesującą propozycją w tym obszarze są typowe baki na paliwo, ale również jeśli chodzi o inne płyny stosowane w pojazdach też zbiorniki Adblue, służące do przechowywania bądź przewożenia płynów obniżających emisję tlenków azotu. Są one odpowiednio zabezpieczone, stąd też przetrzymywanie ich nie stanowi żadnego zagrożenia dla otoczenia – o ile oczywiście wykorzystywane są zgodnie z zaleceniami producenta. Magazynowanie płynów tego typu musi być faktycznie jak najlepiej zabezpieczone, gdyż mogą one stanowić zagrożenie, jeżeli zetknął się z innymi materiałami, wywołując konkretne reakcje chemiczne.


Kolejne tematy

BHP w pracy z niebezpiecznymi urządzeniami – dlaczego wymagana jest cykliczna kontrola ich stanu?

ciężarówka
Jak potrafi to wpłynąć na jakość i komfort zatrudnienia załogi?


W wielu zakładach mamy do czynienia z naprawdę niebezpiecznymi w kontakcie z człowiekiem Urządzeniami. Wiele dużych maszyn umie wyrządzić nie tylko trwały uszczerbek na zdrowiu.
1 2