Jak niedrogo kupić kultowy samochód

Czy samochody muszą być kopiami innych modeli? Zdecydowanie nie. Pomimo tego często na ulicach widzimy seryjne auta typu kombi, hatchback czy aut miejskich. Rzadko widać samochód, który wzbudził ciekawość. Z jakiego powodu jest ich tak niewiele?

Finanse

Największy problem to rzecz jasna koszty. Sporo samochodów tzw. klasyków jest bardzo kosztownych – cena za nie idzie nierzadko w setki tysięcy złotych. To rzeczywiście cena osiągalna jedynie dla nielicznych fanów motoryzacji. Ale nie przekreśla to całkowicie szansy kupna klasycznego samochodu. Najlepiej dobrze przemyśleć sprawę i kupować z głową.

Gdy przeczytasz już informacje na opisywany temat, to poczytaj tu również inne teksty na ten temat - one również będą zajmujące.

Fakt że nie mamy pieniędzy na stare Porsche nie oznacza że nie kupimy żadnego innego klasyka. Sporo producentów wyprodukowało kiedyś znakomite modele, które w dawnych latach robiły furorę. Stare modele Volvo, Opla czy Audi również uznawane są za klasyczne, a wiele z nich jest dużo tańszych niż klasyczne Ferrari.

Ciekawa opcja

porsche
Ciekawą możliwością dla zamierzających nabyć klasyka jest zakup repliki. To cały czas rozwijający się rynek, gdzie można znaleźć masę ciekawostek. Opisany w poprzedniej części problem z wysokimi cenami bierze się stąd, że większość klasycznych modeli było produkowanych w niewielkich seriach. Do czasów obecnych przetrwało niewiele ponad kilkaset, czy kilka tysięcy z nich. Stąd ich ceny są tak wysokie. Natomiast koszt wykonania repliki jest dużo niższy, a dostarcza masę frajdy z jazdy. Jest wiele replik, ale niektóre z nich jak np. replika Porsche 356 speedster zrobione jest bardzo dokładnie, a większość podzespołów mechanicznych jest ulepszonych by zwiększyć bezpieczeństwo i frajdę z jazdy.

Dla osób z małym budżetem

vw golf
Poza replikami, jakie wybory posiadają zamierzający kupić klasyka? Jest ich sporo, alewedług nas godne rozważenia są:

Kolejne tematy

Jeżeli jesteś miłośnikiem aut, interesujesz się nowymi modelami samochodów i chcesz być na bieżąco ze wszelkimi informacjami na temat nowości ze świata pojazdów – zaznajom się z obszerną gamą źródeł wiedzy.

mercedes
Rynek samochodów w naszym kraju zdobywa własne maximum. Ujawniają się i modernizują całkiem nowoczesne modele i możliwości. Samochód, to w tym momencie jedna z kluczowych konieczności jakiejkolwiek zwyczajnej familii. Oddaje nie tylko poczucie wygody i możliwość szybkiego przemieszczania się, lecz również obraz zadowolenia i satysfakcji.


- VW Golf – popularny na krajowych jezdniach, ale jest już 7 odsłona Golfa. Niełatwo zobaczyć np. Golfa MK I. Inną serią Golfów wartą wyboru są GTI. Szczególnie starsze modele MK 1 GTI i MK 2 GTI są już naprawdę klasykami i dają dużo frajdy z jazdy,

- z pozostałych interesujących marek warto zainteresować się modelami takimi jak Mercedes W190 typu Cossworth, lub też Fordem pozostałe informacje w serwisie http://www.ford.auto.pl Sierra Cossworth. Są także fani polskiej motoryzacji, którzy kupują pierwsze wersje Polonezów czy dużych Fiatów i remontują je do praktycznie nowego stanu.

Jak widać, sporo zależy od naszych preferencji. Cała przyjemność z posiadania klasyka nie polega na nabyciu drogiego auta, ale pojazdu który nas uszczęśliwi.
Na podstawie danych z: ff-custom-classic.pl
Dodane przez: S.S.
2018/11/07