Zacznij zmiany od swojej kuchni

Wiosna sprzyja zmianom. To doskonała okazja, aby przewietrzyć szafy, pochować stare ciuchy, uporządkować ogródek, a przede wszystkim pomyśleć o gruntownym przemeblowaniu domu. Jeśli tego typu plany chodzą ci po głowie, czas się nimi zająć. Proponujemy na początek zacząć od zmian w pomieszczeniach, w których spędzamy większość czasu. Takim miejscem bez wątpienia jest kuchnia: królestwo każdej gospodyni.


Czajnik ceramiczny
Jak urządzić ją wygodnie, a jednocześnie elegancko? W jaki sposób dodać jej charakteru nie odejmując nic z teraźniejszej funkcjonalności? Czy wymienić wnętrze czy tylko wyposażenie?

Zakładając, że decydujemy się na wariant łatwiejszy, czyli wymianę tylko akcesoriów kuchennych, musimy rozpocząć od gruntownego przejrzenia naszych zabawek i zdecydować, co zostawiamy, a czego chcemy się pozbyć. Zasadniczym detalem są garnki: duże, emaliowane czyli wszystkie te, które umożliwiają w nich zdrowego posiłku. Jeśli nasze garnki lekko się zużyły: mają poprzepalane brzegi to nie ma się, co myśleć i nawet, jeśli jest to prezent od mamy, w takim naczyniu gotowanie nie może być przyjemnością.

Obecne w sklepach komplety garnków zaspokoją nawet najbardziej wymagające gusta, a potrawy w nich stworzone – podniebienia. Trzeba tylko zdecydować się na konkretną wielkość i model. Na szczególna uwagę zasługują te pokryte jonami srebra, ponieważ są znakomite dla alergików.

To samo dotyczy patelni. Patelnie teflonowe (zobacz przykłady tutaj: link) powinny znaleźć się w każdej kuchni. Użytkowanie ich nie tylko jest banalne, ale co najważniejsze zdrowe! Smażenie na patelni z powłoką teflonową nie wymaga, bowiem użycia oleju, czyli nasze kotlety nie dość, że jest smaczniejszy, to ma o wiele mniej kalorii. Patelnie mają różne średnice, więc każda z pań domu będzie mogła dobrać jej wielkość do potrzeb swojej rodziny.
Sprawdź czy czajnik również nie prosi się o wymianę. Jeśli nie lubisz tracić czasu aż woda zacznie się gotować na kuchence, zdecyduj się na czajnik elektryczny. Nie wszyscy je jednak lubią – wiadomo za prąd trzeba płacić. Drugim powodem jest zapach plastikowych części, który jest trudny do usunięcia. W takim razie zrezygnuj z plastikowego czajnika, można kupić bezprzewodowe czajniki stalowe. Może kosztują ciut więcej, ale stanu wody nie ma, co porównywać.

Skoro wymieniamy prawie wszystko elementów, zajrzyjmy jeszcze do szuflady zawierającej sztućce. Kiedy przeważa wśród nich różnorodność, znak, że pora na ich wymianę. Sztućce to ważne uzupełnienie zastawy stołowej. Niekompletna wygląda po prostu niechlujnie. W sklepach mamy bogaty wybór kompletów – kilkuczęściowych po złożone, wzorem przypominające eleganckie ornamenty. Bez zarzutu prezentują się z zastawą na specjalne okazje, dzięki czemu pozwolą właściwie celebrować każde danie.

Kiedy mamy już wszystkie odnowione elementy do przyrządzenia smakowitego jedzonka, najwyższa pora pomyśleć o czymś, w czym go podamy. Serwisy obiadowe (śliczne serwisy obiadowe na stronie to częsty prezent z okazji wychodzenia za mąż nie wątpię, więc że wasze regały wręcz się pod nimi uginają. Jeśli nie, czas uzupełnić braki. Bardzo często na stołach królują serwisy stworzone z polskiej porcelany. Robione są pod indywidualne gusta, posiadają wybraną ilość części i certyfikat zmywania w zmywarce.
Czyż po takich zmianach, kuchnia nie będzie jak nowa?
Dodane przez: A.Z.
2018/07/11