Jak dobrać farbę do mebli? Jakiego rodzaju powinna być? Jakie powinna spełnić najważniejsze|najbardziej najbardziej istotne cechy?

Każdy z nas jest w stanie tchnąć nowe życie w wiekowe meble, po prostu musimy mieć do tego trochę farby. Malowanie różnych mebli nie jest trudne, więc każdy jest w stanie to zrobić.
Color Samples opakowanie
Zależnie od tego, co planujemy osiągnąć farba do mebli będzie akrylowa albo alkidowa. Ta pierwsza zapewnia półmatowe wykończenie, ma miły zapach podczas malowania, a dodatkowo jest polecana przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne, tak więc bez problemu mogą ją używać alergicy. Następny rodzaj - emalia alkidowa to najbardziej odpowiedni wybór dla osób, jakie lubią powierzchnie z połyskiem, sprawdź też wałek microfibra. W przypadku, jak meble pokryte są okleiną, zróbmy test, lecz w niezbyt widocznym miejscu, aby sprawdzić czy farba nie będzie rozpuszczać okleiny.


Całe szczęście w większości sytuacji rozpuszczalnik, który znajduje się w takich farbach jest na tyle łagodny, iż nie rozpuszcza okleiny. Samo zaś malowanie jest identyczne w przypadku mebli z drewna, płyt MDF oraz okleiny. Niczym się takie wszystkie etapy nie odróżniają od siebie. Trudno dostępne miejsca powinniśmy pomalować przy pomocy pędzla, zaś do większych zastosować warto wałek. Po pomalowaniu całości trzeba odczekać, aby farba wyschła. beton (przejdź)


Kolejne tematy

Jakie winny być najlepsze uchwyty na suszarkę oraz w jakim miejscu je można by kupić?

salon
Czy pamiętasz, co to są tzw. prawa Murphy-ego? Mówią one o tym, że jeżeli coś ma się zepsuć, to na pewno się popsuje. Pozostałymi słowy jeżeli często czynisz coś w pośpiechu, to jest bardzo prawdopodobne, że nie robisz czegoś z odpowiednią sumiennością.
Najistotniejsze, by mieć na uwadze, żeby po pomalowaniu pierwszej warstwy farby, delikatnie wyszlifować powierzchnię drobnoziarnistym ściernym papierem. Dzięki temu usuniemy tworzące się włókna, będzie więc to miało świetny wpływ na wygląd warstwy nawierzchniowej. Po zeszlifowaniu mokrą szmatką usuńmy pył, w dalszej kolejności można przejść do położenia drugiej warstwy, by po upływie 24 godzin cieszyć się z gotowego mebla, sprawdź beton ozdobny. Takie farby najkorzystniej kupować w profesjonalnych sklepach, kupimy tam też pozostałe pomocne preparaty takie jak lazura do drewna.
farba (zobacz farba do drewna biała)
2019/01/29