Opony zimowe

Samochód, wymiana opon
Ciężko wyobrazić sobie wycieczkę samochodem w zimie bez właściwych opon. Mimo to wielu twierdzi, że opony całoroczne są wystarczające. Czy faktycznie da się uznać to za prawdę?

Kolejne tematy

Jeśli chcemy zmienić opony to poszukajmy wulkanizacja Warszawa

zmiana opon
Właściciele nie mogą zapomnieć o zmianie opon. Każdy kto ma pojazd jest zobligowany do takiego zajmowania się nim, żeby przemieszczanie się tym pojazdem po ulicy, było jak najmocniej bezpieczne. Tak dla niego samego, jak i dla pozostałych użytkowników ruchu. Oglądamy hamulce, przeglądamy układ kierowniczy, nie mniej nie mamy szansy zapomnieć, że różne opony powinny być założone na zimę, a inne na lato.


To chęć oszczędzenia przede wszystkim przesądza o zimowej jeździe na tym samym zestawie opon. Na wstępie, bez budowy napięcia, można potwierdzić, że właściciel auta powinien pamiętać, że wytrzymałe opony zimowe z to jego obowiązek.

Dlaczego opony na zimę? Atuty zimówek są dobrze znane. To opony odpowiadają za przyczepność na śliskiej nawierzchni. Krótko mówiąc, zwiększają komfort jazdy i tym samym bezpieczeństwo pasażerów. Dzięki nim droga hamowania jest krótsza dwukrotnie w porównaniu do opon na cały rok. Zakręty dzięki nim też stają się pewne. Opony w letnie, całoroczne i zimowe różnią się od siebie bieżnikiem i mieszankami, z jakich są wykonane. Zimówki mają więcej nacięć i głębokie rowki, które powodują, że guma dzięki elastyczności nadaje się do niedogodnych okoliczności. Elastyczna opona chroni przed wypadkiem, zapewniając dużą przyczepność.

Żywotność opon Skuteczne opony to zawsze tylko te niezniszczone. Opony zimowe nie powinny być eksploatowane, kiedy temperatura zaczyna przekraczać +7 stopni Celsjusza. Czyli kiedy powraca prawdziwa wiosna, kierowcy powinni bezwarunkowo od razu wrócić do letnich opon. Używanie zimówek pomimo zmiany pory roku szkodzi bieżnikowi i tym samym skraca życie oponom. Wiele osób kupuje używane opony, ale to nie zawsze dobry pomysł. Jeśli bieżnik się traci głębokość, ściera się, to oznaka, że potrzeba wymiany opon. Nie każdy wie, że między sezonami można trafić na solidne wyprzedaże w internecie.

Jak używać nowych opon? Tuż po kupnie nowych opon należy przestrzegać zasad. Kierowca nie może przyspieszać i hamować gwałtownie. Opony zimowe muszą się dotrzeć, z tego powodu wymagają trochę czasu, a to około 200 km. Opony (więcej i więcej)
2018/10/26