Opony zimowe

Samochód, wymiana opon
Ciężko wyobrazić sobie wycieczkę samochodem w zimie bez właściwych opon. Mimo to wielu twierdzi, że opony całoroczne są wystarczające. Czy faktycznie da się uznać to za prawdę?

Kolejne tematy

Wymiana ogumienia to rzeczywiście istotna i wymagająca sprawa, nie wolno odkładać tego na ostatnią chwilę

opona samochodowa
Każdy właściciel samochodu powinien pamiętać, jak odpowiedzialną i ważną sprawą jest wymiana zużytego ogumienia. Opony mają wielki wpływ na bezpieczną jazdę, więc nie da się przesuwać tego zadania w czasie, gdyż można doprowadzić do wyjątkowo groźnych zdarzeń na drodze. Opony trzeba wymieniać tak i ze względu na ich zużycie, jak też na porę roku i złe warunki na drodze. Opony lepiej wymieniać w pobliskim warsztacie, przykładowo mieszkańcy województwa pomorskiego powinni wybrać Szczecin.


To chęć oszczędzenia przede wszystkim przesądza o zimowej jeździe na tym samym zestawie opon. Na wstępie, bez budowy napięcia, można potwierdzić, że właściciel auta powinien pamiętać, że wytrzymałe opony zimowe z netcar.pl to jego obowiązek.

Dlaczego opony na zimę? Atuty zimówek są dobrze znane. To opony odpowiadają za przyczepność na śliskiej nawierzchni. Krótko mówiąc, zwiększają komfort jazdy i tym samym bezpieczeństwo pasażerów. Dzięki nim droga hamowania jest krótsza dwukrotnie w porównaniu do opon na cały rok. Zakręty dzięki nim też stają się pewne. Opony (więcej i więcej) w netcar.pl letnie, całoroczne i zimowe różnią się od siebie bieżnikiem i mieszankami, z jakich są wykonane. Zimówki mają więcej nacięć i głębokie rowki, które powodują, że guma dzięki elastyczności nadaje się do niedogodnych okoliczności. Elastyczna opona chroni przed wypadkiem, zapewniając dużą przyczepność.

Żywotność opon Skuteczne opony to zawsze tylko te niezniszczone. Opony zimowe nie powinny być eksploatowane, kiedy temperatura zaczyna przekraczać +7 stopni Celsjusza. Czyli kiedy powraca prawdziwa wiosna, kierowcy powinni bezwarunkowo od razu wrócić do letnich opon. Używanie zimówek pomimo zmiany pory roku szkodzi bieżnikowi i tym samym skraca życie oponom. Wiele osób kupuje używane opony, ale to nie zawsze dobry pomysł. Jeśli bieżnik się traci głębokość, ściera się, to oznaka, że potrzeba wymiany opon. Nie każdy wie, że między sezonami można trafić na solidne wyprzedaże w internecie.

Jak używać nowych opon? Tuż po kupnie nowych opon należy przestrzegać zasad. Kierowca nie może przyspieszać i hamować gwałtownie. Opony zimowe (szerzej pod adresem http://autosock.com.pl/) muszą się dotrzeć, z tego powodu wymagają trochę czasu, a to około 200 km.
2018/01/26