Profesjonalne sprzątanie biur

Rok kalendarzowy powoli przybliża się do mety. Mamy początek października. To dla zakładów sprzątających czas ogromnie trudny, ale także równocześnie jest to czas „żniw”. Pogoda bowiem służy intensywnym robotom porządkowym. Złota, polska jesień jest ostatnim momentem by dokonać prac pielęgnacyjnych firmowego trawnika, przyciąć go ostatni raz przed przymrozkami, schować do bezpiecznego miejsca wrażliwe rośliny ozdobne.


Do tego dochodzi dodatkowo codzienne porządkowanie biur (porównaj - ). Utrzymanie czystości w tym czasie jest istotnie wyzwaniem! Ze względu na chlapę oraz wiatr potrzeba faktycznie nerwów ze stali a także sporej tężyzny fizycznej. Przy bardzo wilgotnej pogodzie nawet specjalistyczne machiny sprzątające miewają problemy z dotrzymaniem kroku aurze.

sprzątaczka
Jest to dodatkowo czas, gdy w większości umów przewidziane jest czyszczenie tapicerki, odkurzanie żaluzji jak też czyszczenie wykładzin. Na ogół czyszczenie dywanów wykonuje się w dni wolne gdy nie ma w biurze pracowników i petentów, albowiem pozwala to na spokojną pracę. Pranie wykładzin czasem wygląda całkiem osobliwie. Przyjeżdża dajmy na to wóz ze sprężarką, i przez okna wprowadza rury. Przez nie dystrybuowany jest środek piorący albo też para wodna pod dużym ciśnieniem, (kiedy czyszczenie biur odbywa się sposobem parowym). Pranie parą jest ekologicznym sposobem. Para wodna o ogromnie wysokiej temperaturze i wielkim ciśnieniu nie tylko jest w stanie wyeliminować uporczywe plamy, zarazem jest również środkiem antyseptycznym. Jednakową metodą czyści się rolety. Tego rodzaju dokładne czyszczenie tapicerki i dywanów najczęściej odbywa się dwa razy do roku.


mycie okien
Najczęściej zarazem realizowane jest mycie okien. Usługa owa może wydawać się całkiem prosta do zrealizowania, bowiem w domu starcza gorąca woda, dobry środek czyszczący, mocne ramiona domowego mężczyzny i już. Niestety, profesjonalne sprzątanie biur i mycie okien jest zadaniem troszkę w wyższym stopniu zawiłym. W biurowcach zwykle duże powierzchnie szklane umieszczone są na znacznej wysokości mało tego jednocześnie najczęściej nie są to okna uchylne, co nieco utrudnia proces sprzątania. Nieodzownym jest w takim przypadku zatrudnienie ludzi mających upoważnienia do prac na wysokościach. Tak więc jesienny czas jest zdecydowanie najtrudniejszym okresem dla firm sprzątających.
2019/05/04