W podobnej przestrzeni trzeba zadbać o maksymalny komfort i wykorzystać odpowiednie wyposażenie

Toalety publiczne to przestrzeń, z której korzystają przeróżne osoby, nie wszystkie są całkowicie sprawne. Przez to potrzeba dbać o te pomieszczenia i zapewnić w nich takie warunki, by każdy miał szansę skorzystać z ich funkcji bez żadnego trudu.


Toalety publiczne spotyka się wszędzie

publiczna toaleta
W większości obiektów handlowych oraz komercyjnych nie miewa się trudności z dostępem do publicznych toalet. W większości przypadków znajduje się ich wystarczająco dużo, by zagwarantować wszystkim użytkownikom warunki dogodnego korzystania z łazienki bez potrzeby wystawania w kolejkach. Ciągle jednak zdarza się tak, że nie wszystkie toalety publiczne są przystosowane do wymagań osób niepełnosprawnych albo mam z małymi dziećmi. To znaczące utrudnienie dla takich osób, bo nie mogą skorzystać z łazienki w godziwych warunkach, albo w ogóle muszą poszukiwać odmiennego obiektu. Wyposażenie toalet publicznych musi zostać dostosowane do potrzeb przeróżnych ludzi, nie tylko tych zdrowych oraz całkowicie sprawnych.

Łazienka dla osoby niepełnosprawnej

Dla osoby niepełnosprawnej wygoda korzystania z łazienki posiada nieco odmienny charakter, aniżeli dzieje się to w sytuacji osoby sprawnej. Taka toaleta musi być urządzona nieco inaczej, tak aby sprostać potrzebom osoby niepełnosprawnej. Istotne staje się, by miała na tyle szerokie wejście, żeby udało się przez nie wjechać na wózku inwalidzkim. Przy ubikacjach lub umywalkach powinny znajdować się uchwyty dla niepełnosprawnych. Przydatnym wyposażeniem jest też guzik alarmowy, którym osoba niepełnosprawna ma szansę w razie trudności wezwać wsparcia. Sprawdź: dalej.


Komfortowy pokoik dla mamy z maluszkiem

toaleta publiczna
Odpowiednich warunków potrzebują również maluszki. Coraz częściej w toaletach publicznych można spotkać odrębne pokoiki, w których matki mają szansę przebrać, przewinąć, jak również nakarmić malucha. Takie pomieszczenie powinno być wyposażone w specjalne stanowisko do przewijania, wyposażone w elementy zabezpieczające, na przykład pasy. Pomocne będzie również krzesełko, na którym matka ma szansę wygodnie usiąść, gdy karmi piersią, jak też niewielki brodzik, gdzie można dziecko przemyć. Dobrze, gdy w toaletach publicznych znajdują się też małe kabiny z toaletami dostosowanymi wymiarami do mniejszych dzieci, ponieważ nie każde sięga normalnych sanitariatów. Tu więcej: link.
2019/06/07