Co trzeba wiedzieć kupując fabrycznie nowy samochód?

Osoby, które nie chcą już godzic się na liczne kompromisy podczas nabywania używanego samochodu, mogą tego uniknąć, udając się bezpośrednio do dilera ukochanej marki. W taki sposób można dobrać wszystkie części wyposażenia czy naturalnie motor lub kolor nadwozia.


Bardzo istotnym czynnikiem jest także fakt, że doskonale znamy historię samochodu oraz to, że posiada on gwarancję.




bmw


Trzeba jednak precyzyjnie zapoznać się z jej warunkami, gdyż ma to znaczny wpływ na decyzję o dokonaniu zakupu. To w gwarancji wymienione są elementy, które mogłyby być w jej zakresie wymienione czy naprawione. Istotny jest także zaznaczony w tamtym miejscu największy przebieg, do jakiego będzie ważna gwarancja. Należy także mieć w pamięci, że na koszt używania samochodu ma wpływ nie tylko jego motor (wypróbuj interkom dla motocyklistów www.ejeas.pl/o-nas/) czy też wielkość, lecz także (w niektórych wypadkach) również odcień. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych zwraca uwagę taki czynnik mając na myśli prawdopodobieństwo możliwej kradzieży.


Dla kupującego ważny powinien być też fakt, że nowe auto jest bardziej bezpieczne niż to, które było wyprodukowane choćby kilka lat wstecz. Prawdopodobnie będzie posiadało w standardzie skuteczniejsze układy hamulcowe, więcej poduszek powietrznych czy też nowocześniejsze systemy elektroniczne. Jeżeli zakupujemy nowe auto, powinniśmy być jednak przygotowani na dosyć duży wydatek.




Z tego też powodu warto pamiętać, że korzystanie z kredytu jest niezwykle kosztownym wyjściem, gdyż przez pełny przedział spłaty kredytu płacimy o 20-50% więcej niż kwota, która była wymagana do dokonania zakupu. Jednak jeśli nie posiadamy własnych funduszy, to kredyt także jest opcją.
2018/10/08