Jak znaleźć dobre drzwi do swojego nowego mieszkania?

Drzwi są jak ubrania. Nieodpowiednio „skrojone” potrafią zepsuć cały efekt. I niestety najbardziej wyszukane, markowe meble i dodatki wtedy nie zdołają odwrócić uwagi od owej pomyłki. Francuzi, źle się czują w mieszkaniach bez parkietu w jodełkę, Szwedzi, kochają pobielone deski. A Polacy? Cóż, moglibyśmy się od nich sporo nauczyć, gdyż z dopasowaniem drzwi, podłóg czy okien cały czas mamy problem. Szczędzimy funduszy na wysokie listwy przypodłogowe, doskonały parkiet czy eleganckie drzwi. A solidna stolarka to podstawa.
drzwi
Najważniejsze: drzwi powinny stanowić całość z koncepcją mieszkania. Nawiązywać barwą i stylistycznie do wystroju. Drzwi drewniane, bogato rzeźbione, choć oryginalne, w ascetycznym wnętrzu okażą się wnętrzarską porażką . Większe wrażenie zrobią drzwi z mlecznego szkła, z nowoczesnymi, metalowymi detalami. W klasycznych wnętrzach najlepiej prezentują się drzwi wykonane z drewna z zaznaczonym rysunkiem słojów, których forma może być wzbogacona rzeźbieniami, kasetonami tudzież przeszkleniem np. grawerowanym.

Kolejne tematy

W jakim sklepie warto kupować umeblowanie do swojego mieszkania?

Salon, styl minimalistyczny
Niewątpliwie każdy z nas wie o tym, że bez zakupienia odpowiednich mebli zwyczajnie nie można przygotować dla siebie takiego domu, który w każdej możliwej kwestii byłby w stanie spełnić nasze potrzeby.


Funkcja i przeznaczenie pomieszczenia zdecydowanie wpływają na rodzaj zastosowanych drzwi. Sypialnię oddzielimy od „reszty świata” drzwiami pełnymi, aby zagwarantować komfort odpoczywającym domownikom, łazienka musi być oddzielona drzwiami otwierającymi się na zewnątrz pomieszczenia. Kuchnia i jadalnia to wnętrza, w których sprawdzą się drzwi wahadłowe, szczególnie funkcjonalne. Jeżeli pełne drzwi przytłaczają naszym zdaniem wnętrze, możemy kupić przeszklone.
1 2