Jak znaleźć dobre drzwi do swojego nowego mieszkania?

Drzwi są jak ubrania. Nieodpowiednio „skrojone” potrafią zepsuć cały efekt. I niestety najbardziej wyszukane, markowe meble i dodatki wtedy nie zdołają odwrócić uwagi od owej pomyłki. Francuzi, źle się czują w mieszkaniach bez parkietu w jodełkę, Szwedzi, kochają pobielone deski. A Polacy? Cóż, moglibyśmy się od nich sporo nauczyć, gdyż z dopasowaniem drzwi, podłóg czy okien cały czas mamy problem. Szczędzimy funduszy na wysokie listwy przypodłogowe, doskonały parkiet czy eleganckie drzwi. A solidna stolarka to podstawa.


drzwi
Najważniejsze: drzwi powinny stanowić całość z koncepcją mieszkania. Nawiązywać barwą i stylistycznie do wystroju. Drzwi drewniane, bogato rzeźbione, choć oryginalne, w ascetycznym wnętrzu okażą się wnętrzarską porażką . Większe wrażenie zrobią drzwi z mlecznego szkła, z nowoczesnymi, metalowymi detalami. W klasycznych wnętrzach najlepiej prezentują się drzwi wykonane z drewna z zaznaczonym rysunkiem słojów, których forma może być wzbogacona rzeźbieniami, kasetonami tudzież przeszkleniem np. grawerowanym.

Funkcja i przeznaczenie pomieszczenia zdecydowanie wpływają na rodzaj zastosowanych drzwi. Sypialnię oddzielimy od „reszty świata” drzwiami pełnymi, aby zagwarantować komfort odpoczywającym domownikom, łazienka musi być oddzielona drzwiami otwierającymi się na zewnątrz pomieszczenia. Kuchnia i jadalnia to wnętrza, w których sprawdzą się drzwi - invado.pl/ - wahadłowe, szczególnie funkcjonalne. Jeżeli pełne drzwi przytłaczają naszym zdaniem wnętrze, możemy kupić przeszklone.


drzwi
Które drzwi wybieramy najczęściej? Drzwi z naturalnym fornirem, najlepiej dębowym lub z drzewa egzotycznego. Dla szczególnie wybrednych klientów występuje również fornir modyfikowany, który mimo, że z naturalnego drewna, jest tak wykonany, iż rysunek słojów a także kolory każdego modelu są takie same. Nie zapominajmy, drzwi wewnętrzne to zakup na długi czas, warto więc przemyśleć tę decyzję. Wybierzmy wzór, który będzie pasował do naszego wnętrza, będzie tworzył z nim wspólną całość, a jednocześnie nie opatrzy się za rok czy dwa. Więcej na:
2018/11/10