Doniczki samonawadniające dla zabieganych miłośników kwieci

Przeważnie kochamy rośliny w domku lub na balkonie, lecz co zdziałać, kiedy nie mamy czasu, czy głowy, aby pamiętać o ich nawadnianiu.


Donice balkonowe z podlewaniem to nader komfortowe oraz praktyczne podejście dla tych wszystkich, którzy chcą napawać się pięknymi kwieciami bez przymusów codziennego nawadniania ich.


chatka, domek letniskowy


Zobacz jak działają doniczki Lechuza z podlewaniem i na co zwracać uwagę, selekcjonując taką doniczkę.


doniczki lechuza


Kolejne tematy

Meble z dostosowywaną wysokością - perfekcyjne dla dzieci w każdym wieku

pokój dziecięcy
Nabycie odpowiednich mebli dla dzieci nie jest rzeczą bezproblemową, choćby z tego względu, iż meble powinny być dopasowane do wzrostu dziecka. Wobec tego wraz z rozwojem naszego dziecka nieraz musimy sporo mebli wymieniać na nowiuteńkie, co wiąże się oczywiście z dodatkowymi kosztami.


Obecnie w sklepach ogrodniczych skrzynek balkonowych jest całe mnóstwo. To sprawia, że nawet zakup tak prostego obiektu jakim jest doniczka staje się trudniejszy niż przypuszczaliśmy. W takim przypadku zawsze warto jest zwrócić uwagę na nowiny - sprawdź doniczki lechuza. Taką nowiną są donice z nawadnianiem. Jest to niesłychanie prosty jak też praktyczny sposób na wyeliminowanie denerwujących czynności, jakimi jest notoryczne nawadnianie roślinek, zaś dobrze stworzone skrzynki balkonowe z podlewaniem pomogą nie tylko zagwarantować roślinom stały dopływ wilgotności ale również ochronić je przed jej nadmiarem w okresach opadów deszczu. Z reguły są to donice na wymiar z podwójnym spodem - w dolnej komorze gromadzi się woda, która bez pośpiechu przesiąka do znajdującej się dalej przegródki z ziemią oraz roślinami - duże donice na wymiar. Pomimo, iż roślinki tak bardzo lubią wodę, nie powinno się jednak przesadzać z jej dozą. Jeżeli zatem w donicy z nawadnianiem będzie zbyt dużo wody, roślinki mogą zacząć boleć.


Stąd jeżeli decydujemy się na kupno takiej skrzynki, warto wybrać model wyekwipowany w specjalny zawór, jaki umożliwia spuszczanie nadwyżki wody ze skrzynki.
2018/02/12