Publiczne toalety stają się coraz bardziej schludne, a jest to także zasługa nowego wyposażenia

Widok starych i brudnych czy zniszczonych toalet w miejscach publicznych pomalutku odchodzi w zapomnienie. Niemała w tym zasługa środków z Unii Europejskiej. Sporo obiektów użyteczności publicznej zostało odnowionych lub wzniesionych właśnie za fundusze unijne. Toalety w takich miejscach jak korty tenisowe stają się zadbane i, co chyba najważniejsze, pojawia się tam wyposażenie prosto ze sklepu, co pewność komfortowego użytkowania.


dozowniki do mydła
Pewną nowinką są krany bez kurków. Tego typu rozwiązanie ma na celu podniesienie poziomu czystości, a przy okazji wpływa na zmniejszenie ilości spuszczanej wody. Jeżeli taki kran funkcjonuje dzięki fotokomórce, czyli bezdotykowo, to odmierza taką ilość cieczy, jaka w rzeczywistości jest niezbędna do umycia dłoni - fakt, że wybrane panie zużywają całkiem sporo wody w czasie wykonywania tej czynności, ale nikt nie musi się już zamartwiać, że któraś z reprezentantek płci pięknej nie dokręci kranu.

Wraz z upływem miesięcy przyzwyczailiśmy się do ściśle określonego standardu i chcemy, aby w każdej publicznej toalecie był zawsze na podorędziu papier toaletowy, nawet taki najgorszej jakości, aby dozowniki do mydła - przykłady - były regularnie uzupełniane i nigdy nie brakowało papierowych ręczników przy umywalkach. Takie postulaty są jak najbardziej zasadne, ponieważ tylko odpowiednio wyposażone sanitariaty mogą być dopuszczone do użytku. Woda z kranu może zapobiec rozprzestrzenianiu się wielu kłopotliwych chorób, które mogą pojawić się, gdy osoby korzystające z toalety nie umyją dłoni. Dlatego bardzo istotne jest to, aby każdy sanitariat był właściwie wyposażony i to niekoniecznie od razu w sprzęty czy maszyny wysokiej jakości.


Dla użytkownika i tak będzie liczyć się głównie poziom czystości. A zagwarantowanie higieny w takim miejscu jest sprawą priorytetową. I wcale nie chodzi tylko o to, żeby muszle klozetowe były wyczyszczone, ale także, by dozowniki do mydła czy plastikowe pojemniki (pojemniki na odpady segregowane) na papier były czyste, ponieważ na tych elementach osadza się kurz, co przecież dla klientów marketu nie jest bez znaczenia.
Najprawdopodobniej nie każdy posiadacz budynku użyteczności publicznej zdaje sobie sprawę z tego, że toaleta również świadczy, dobrze lub źle, o takim miejscu. Jeśli na przykład ubikacja w jadłodajni pozostaje nieposprzątana, to należałoby się porządnie zastanowić, czy w ogóle zamawiać pizzę w takim lokalu. Bądź co bądź, dbanie o czystość (sprawdź także - dezynfekcja pomieszczeń) zawsze jest opłacalne.
2021/12/01