Jaki wybrać klimatyzator - przenośny czy może split?

Klimatyzator jeszcze nie tak dawno uznawany był za zbytek. Jednakże dzisiaj klimatyzatory w domu spotykane są coraz to częściej. Najpopularniejsze są klimatyzatory split i przenośne.


odzwierciedlenie - samochód


fotka - pojazd


Kolejne tematy

Skup zepsutej elektroniki

sprzęt komputerowy do utylizacji
Ekologiczne wzorce postępowania okazały się w naszych czasach bardzo chętnie stosowane. I ani jeden poprawny ekolog już nie ma celu przywiązywania się do torów kolejowych w geście rozsławienia słusznej idei. Teraz o wiele chętniej wybieranie są niemałostkowe metody rozwikływania problemów na tle ekologicznym, jakie oddziałują w dłuższym okresie czasu. Najnowocześniejsza ekologia to ponad wszystko uświadomienie mieszkańcom zagrożeń, do jakich prowadzi wzrost cywilizacyjny.


Jeżeli w domu jest za gorąco, klimatyzator przyda się z pewnością. Powinniśmy tylko przemyśleć jego dobór, ażeby finalnie nie być rozczarowanym z rezultatów schładzania. Klimatyzatory mające odwadniacz mogą być przenośne lub instalowane na stałe, jednoczęściowe bądź złożone z dwóch części (w rodzaju split). Są także systemy służące do obsługi kilku wnętrz, złożone z kilku jednostek połączonych w jeden układ, tzw. klimatyzacja multisplit. Wszelkie klimatyzatory mogą schładzać powietrze, niektóre także je ogrzewać. W tańszych sprzętach służy do tego nagrzewnica elektryczna, droższe funkcjonują jak pompa ciepła, dzięki czemu biorą znacznie mniej energii elektrycznej podczas ogrzewania. Klimatyzację montuje się przede wszystkim po to, by schładzał, dlatego najistotniejszym parametrem, na jaki trzeba zwrócić uwagę, szukając należytego urządzenia, jest jego moc chłodnicza.


Wydaje się, że klimatyzator mobilny jest praktyczniejszy, gdyż możemy go postawić tam, w którym miejscu akurat chcemy schładzać powietrze, a później przemieścić go w inne miejsce. Klimatyzator stacjonarny mocuje się do ściany lub sufitu w sposób trwały. Jednak przenośne urządzenia mają niestety istotne wady.


Ich wydajność jest względnie nieduża, więc często nie są w stanie schłodzić mieszkania w zadowalającym stopniu. Kłopoty wypływają również z konieczności odprowadzania z nich nagrzanego powietrza.
2018/01/29