Jaki wybrać klimatyzator - przenośny czy może split?

Klimatyzator jeszcze nie tak dawno uznawany był za zbytek. Jednakże dzisiaj klimatyzatory w domu spotykane są coraz to częściej. Najpopularniejsze są klimatyzatory split i przenośne.


odzwierciedlenie - samochód


fotka - pojazd


Kolejne tematy

Odpowiednie wykończenie łazienki jest niezmiernie znaczące - łazienka z prysznicem

łazienka
W wielu domach pomieszczenia takie jak kuchnia czy łazienka wyjątkowo poprawnie łączą w sobie funkcjonalność i piękny wygląd. Jest to ogromnie ważne, albowiem w tych pomieszczeniach praktykujemy konkretne prace, do jakich potrzebny jest odpowiedni sprzęt. Urządzając łazienkę należy się w związku z tym zastanowić co jest najbardziej nam potrzebne i na ile rzeczy wystarczy powierzchni.


Jeżeli w domu jest za gorąco, klimatyzator przyda się z pewnością. Powinniśmy tylko przemyśleć jego dobór, ażeby finalnie nie być rozczarowanym z rezultatów schładzania. Klimatyzatory mające odwadniacz mogą być przenośne lub instalowane na stałe, jednoczęściowe bądź złożone z dwóch części (w rodzaju split). Są także systemy służące do obsługi kilku wnętrz, złożone z kilku jednostek połączonych w jeden układ, tzw. klimatyzacja multisplit. Wszelkie klimatyzatory mogą schładzać powietrze, niektóre także je ogrzewać. W tańszych sprzętach służy do tego nagrzewnica elektryczna, droższe funkcjonują jak pompa ciepła, dzięki czemu biorą znacznie mniej energii elektrycznej podczas ogrzewania. Klimatyzację montuje się przede wszystkim po to, by schładzał, dlatego najistotniejszym parametrem, na jaki trzeba zwrócić uwagę, szukając należytego urządzenia, jest jego moc chłodnicza.


Wydaje się, że klimatyzator mobilny jest praktyczniejszy, gdyż możemy go postawić tam, w którym miejscu akurat chcemy schładzać powietrze, a później przemieścić go w inne miejsce. Klimatyzator stacjonarny mocuje się do ściany lub sufitu w sposób trwały. Jednak przenośne urządzenia mają niestety istotne wady.
1 2