Lampy do ogrodu

Oświetlenie zewnętrzne budynku.
Podmiejski dom to dla większości ukoronowanie marzeń o wygodnym życiu na wsi. Aczkolwiek, aby nasz dom przynosił nam radość, dobrze zadbać również o jego otoczenie. Mowa tu oczywiście o ogrodzie i jego aranżacji, ale tak samo ważne jest odpowiednie oświetlenie zewnętrzne domu. Umiejętnie rozlokowane lampy ogrodowe zaznaczają walory nawet niewielkiego ogródka, a z okazałego ogrodu trafnie dopasowane oświetlenie ogrodowe uczyni miejsce iście magiczne. Poza tym różne lampy zewnętrzne – i te w ogrodzie i te zamontowane na elewacji domu – są istotnym zabezpieczeniem antywłamaniowym. Jak odpowiednio dobrać oświetlenie ogrodowe? Na co zwrócić uwagę, planując oświetlenie zewnętrzne naszego domu? Czy lampa halogenowa naprawdę zniechęci złodzieja?

Kolejne tematy

Modne oraz pożyteczne oświetlenie

Dziś na rynku są wyposażenia bez których to bardzo trudno jest funkcjonować. Do takich przedmiotów na pewno należą wszelkiego modelu lampy, które dają przeróżne światło. Jest ono nam potrzebne do pracy, do oświaty, do zabawy, a także do wypoczynku. Dzięki niemu wiele czynności dnia dziennego można wykonywać też o późnej porze, a także w nocy.


Lampy zewnętrzne do domu – rodzaje

lampa zewnętrzna
Najszerzej oświetlenie zewnętrzne dzielimy na dwa typy lamp: lampy ogrodowe oraz lampy zewnętrzne dla budynku. Wśród tych drugich możemy wymienić oświetlenie zewnętrzne, które ma służyć przede wszystkim celom dekoracyjnym, jak również lamy zewnętrzne montowane w celach praktycznych. Dekoracyjne lampy zewnętrzne mogą obejmować lampy najazdowe, umieszczone wokół domu, by w ciekawy sposób podświetlać zewnętrzne ściany od dołu. Podobne oświetlenie punktowe do podkreślenia elewacji budynku (ale tym razem rzucające światło z góry) możemy ustawić, korzystając z lamp ogrodowych (na przykład kinkiety do ogrodu) albo lampy zewnętrzne, będące w okapie (oprawa schowana w podbitkę). Punktowa lampa zewnętrzna z energooszczędną żarówką zamontowana w niszy w ścianie domu da równie ładny efekt. Oświetlenie zewnętrzne instalowane w celach praktycznych zawiera lampy najazdowe zamontowane odpowiednio do celu w jakim zostały stworzone w drodze do garażu, aby zapewnić wygodne parkowanie samochodu w zimie. Niezwykle istotnym czynnikiem składającym się na użytkowe lampy zewnętrzne są lampy halogenowe, często uzupełnione w czujniki ruchu, to znaczy uruchamiające się wtedy, gdy ich światło naprawdę jest potrzebne. Lampa halogenowa na ścianie budynku ułatwia właścicielom dostanie się do domu wieczorem i w nocy i poprawia bezpieczeństwo, dobrze oświetlając okolice drzwi wejściowych oraz gdy zachodzi taka potrzeba wejścia od ogrodu. Lampy zewnętrzne zaczarują ogród

Aranżując układ naszego ogrodu, na ogół skupiamy się najmocniej na kwiatach i krzewach, oświetlenie ogrodowe zostawiając na koniec. W efekcie nie mamy dobrej szansy na to, aby lampy ogrodowe stały się częścią aranżacji krajobrazu przy naszym domu. Dzięki temu, że wybierzemy stosowne oświetlenie ogrodowe, ogród będzie nas cieszył swoją urodą również nocą i zapraszał do przygotowania kolacji na świeżym powietrzu i zaproszenia przyjaciół na eleganckie wieczorne garden party. W takim wypadku altanka, w której głównym elementem będzie ogrodowa lampa wisząca, przyda się, jak znalazł. Na szczęście mamy też do dyspozycji ogrodowe lampy „podłogowe”, czyli zabezpieczone przed zewnętrznymi warunkami atmosferycznymi lampy stojące zewnętrzne, które można w razie potrzeby przesunąć w inne miejsce trawnika. Będzie to oczywiście zależne od długości kabla zasilającego lampy. Ogrodowe oświetlenie warto więc zaaranżować wcześniej, w celu uniknięcia konieczności chowania w trawie brzydkich kabli przedłużacza. Jeśli zaplanujemy oświetlenie do ogrodu już na etapie projektowania układu podstawowych elementów ogrodu, da nam to szansę ukryć okablowanie w ziemi, obok (jednak nie zbyt blisko) przewodów od zraszacza. Zapewnia to elegancki wygląd i poczucie bezpieczeństwa, a lampy ogrodowe wyglądają jakby wyrastały z ziemi. Komponentem, który tworzy wystrój ogrodu, są także zamontowane na ścianach domu kinkiety ogrodowe. Tego lampa (polecamy żyrandol do pokoju)lampa lampa stanowi nie tylko ciekawy dodatek dekoracyjny, lecz również środek chroniący dom przed zakusami włamywaczy, o czym w następnym akapicie.

Oświetlenie jako zabezpieczenie antywłamaniowe?

oświetlony dom
Wbrew powszechnej opinii, aby odpowiednio zabezpieczyć nasz dom, nie zawsze musimy mieć najlepszy alarm antywłamaniowy oraz ekipę interwencyjną, która znajduje się tuż przed domem. Warto na początek zainwestować w najprostszą, najtańszą, ale także wyjątkowo efektywną ochronę domu – wysokiej jakości oświetlenie zewnętrzne. Najlepiej do tego celu nadają się lampy halogenowe wyposażone w czujkę ruchu. Lampa halogenowa daje intensywne światło i umożliwia znajomym łatwo dostrzec, że ktoś kręci się wokół naszego domu. Poza tym oświetlenie halogenowe dobrej klasy jest również odporne na zniszczenie, w związku z tym potencjalny rabuś będzie się musiał sporo namęczyć, zanim ukradkiem będzie mógł przejść przez ogrodzenie i drzwi do domu. Oprócz inwestycji w lampy halogenowe warto w ogóle uzupełnić nasz dom w lampy zewnętrzne. Nowoczesne instalacje elektryczne dają możliwość zautomatyzowania kierowania oprawami stanowiącymi oświetlenie zewnętrzne domu, aby zapalały się co dzień o określonej porze. Zapalone lampy zewnętrzne wywołują wrażenie, że w środku są domownicy i efektywnie odstraszają poszukującego okazji złodzieja, a przy okazji powodują, że dom prezentuje się niezwykle stylowo. Tym samym oświetlenie zewnętrzne może mieć pozytywny wpływ na podniesienie wartości nieruchomości zarówno ze względu na wzmocnienie zabezpieczenia, jak i designu. wystrój (lampy kryształowe)


Sprzedaż oświetlenia ogrodowego w sklepie:
2019/09/02