Podstawowe różnice pomiędzy meblami kupowanymi w salonie meblowym a wykonanymi w niedużym zakładzie stolarskim.

Meble to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia naszych domów i mieszkań. Jednocześnie ich wybranie może czasami sprawiać wiele problemów, bowiem w sklepach meblowych jest ich bardzo duża ilość, a przecież można jeszcze zamówić jakiś komplet w zakładzie stolarskim.


Obie te opcje będą mieć
meble
swoje plusy i minusy, więc w zależności od potrzeb możliwości wybrania są naprawdę spore. Zakupy w sklepach mają tę zaletę, że niekiedy można od razu daną rzecz zabrać i zacząć używać. Będzie tak w przypadku stołów, krzeseł czy biurek, które przeważnie znajdują się w magazynie i dostępne są bez czekania. W przypadku dużych sieci meblowych tak samo może też być z innymi typami, a jeżeli nawet będzie trzeba czekać, to jedynie kilka dni na dostarczenie do sklepu. Lecz niekiedy wadą tego typu zakupów jest to, że sklep meblowy nie będzie dawał żadnej elastyczności w zakresie różnych możliwości modyfikacji. Warto sprawdzić: Firma Meble Magnat. Przeważnie dostępne będą tylko te meble (link do strony), jakie są w katalogach, więc jeśli będzie konieczne jakieś niestandardowe rozwiązanie, to może z tym być trochę problemów.
biurko

Zupełnie inaczej sytuacja przedstawia się jeśli chodzi o meble (kliknij w link) produkowane przez nieduże stolarskie zakłady. Tu w zasadzie większość z nich wykonuje się dokładnie na wymiar, przed złożeniem zamówienia przyjeżdża do mieszkania jakiś pracownik, robi szczegółowe pomiary i uzgadnia zakres projektu.


Dzięki temu dostanie się meble bardzo dobrze dostosowane do wnętrza, dzięki czemu można je odpowiednio zaaranżować i dopasować do potrzeb. Jednak rozwiązanie tego typu będzie się wiązać z dwoma sprawami. Po pierwsze na tego typu meble będzie trzeba poczekać nieco dłużej, gdyż wszystkie są wykonywane od podstaw. Nawet nieduże zlecenie, przykładowo takie jak biurko sosnowe może stolarzowi zająć kilka dni, a w przypadku dużej kuchni może się to przeciągnąć wszystko nawet do dwóch czy trzech tygodni - . Kolejną rzeczą jest kwestia kosztów. Duże meblowe sklepy wytwarzają meble w hurtowych ilościach, więc mogą zaoferować niski poziom cen, w przypadku niezależnych stolarzy często trzeba się liczyć z tym, że będzie to wszystko nieco więcej kosztować.
2019/10/22