Nowoczesne gotowanie

Kultowe stało się pitraszenie w największych stacjach telewizyjnych. W podstawowym paśmie nadawania czcigodne miejsce zajmują audycje kucharskie. Gwiazdami są szefowie patelni renomowanych restauracji. Gotują oni w przeróżnych miejscach, a to skansen wsi lubelskiej, a to egzotyczne kraje. Gdzie by nie był kuchmistrz przy przygotowaniu dań snuje opowieści na temat położenia w którym się znalazł, jego obyczajów kucharskich lub - jeśli tłem jest studio telewizyjne lub inne pomieszczenie - rozwodzi się na temat wartości zdrowej kuchni, wszystko to przetykając wskazówkami zrealizowania konkretnej potrawy. Nic więc dziwnego że gremialnie rzucił się naród do pichcenia. Ambicją wielu z nas jest podanie na spotkaniach familijnych nieznanych potraw.


patelnia
W okresie letnim najbardziej atrakcyjnym sposobem spędzania czasu będzie grillowanie w ogrodzie. Bez wątpienia by stopniowo stać się mistrzem patelni nieodzowny jest nam odpowiedni sprzęt.

Czujesz chęć na kolejne zajmujące artykuły? Nie zwlekaj! Stworzyliśmy ich dla Ciebie sporo. Więc kliknij po szczegóły i ciesz się świeżymi wątkami.

Zapewne zaciekawi Cię także słoik do koktajli. Konieczna będzie kuchenka gazowa albo też na prąd. Ze względu na trend ekologiczny coraz bardziej popularne są tzw. kuchenki indukcyjne. Mają one mnóstwo zalet, jednym z najogromniejszych jest niskie zużycie energii. Płyta indukcyjna bowiem wykorzystuje do swojego działania fakt magnetyzmu. Szczegółowiej mówiąc jedną z własności owego faktu jest wzbudzanie ciepła poprzez szybkie przekształcenia pola magnetycznego.

Takie przekształcenia powodują w specjalnie sporządzonych naczyniach (przykładowo patelnie indukcyjne) zwiększenie temperatury pozwalającej na gotowanie - . To rozwiązanie pozwala na prędkie kucharzenie równocześnie oszczędzając energie.


patelnia
Kolejnym atutem kuchni z indukcją jest bezpieczeństwo jej użytkowania. Płyta podczas kucharzenia jest ciągle zimna, nadaje się więc do domów w których zamieszkują malutkie dzieci. Wszyscy wiedzą że rodzic musi mieć cały czas natężoną uwagę. Jeśli wbrew starań maluch dotknął kuchenki natychmiast po jej zgaszeniu nic złego by się nie stało - inaczej niż w wypadku standardowych kuchenek. Nie wywołamy też pożaru, gdyż nie ma ognia.

Minusem tegoż rozwiązania jest jednakże konieczność korzystania ze specjalnych naczyń. Muszą one być stworzone z metalu magnetyzującego się, ewentualnie mieścić w spodzie taki metal. Przedsiębiorstwa produkujące garnki i patelnie indukcyjne znaczą je w specjalny sposób.
2021/09/24