Łazienka powinna być zarazem funkcjonalnie urządzona, jak i doskonale wyglądać

Łazienki stały się jeśli chodzi o nowoczesne aranżacje przestrzenią niemal artystyczną. W aktualnych wydaniach magazynów wnętrzarskich, to właśnie na tematykę łazienek przeznacza się się coraz więcej miejsca. Nie dziwią już odważne projekty, kiedy dzieła sztuki umieszczane są na kafelkach zaraz przy prysznicu. Takie wymieszanie stylów, czyli tego salonowego, z tym „z niższej półki”, sprawia, że konwenanse odstawia się na bok, a wkracza zupełnie nowy sposób patrzenia na przestrzeń codziennego życia.

łazienka
Oczywiście wanny dalej pozostają wannami, jednakże spodziewać się możemy, że w przyszłości ich kształt się zmieni. Niemożliwe? Nowoczesne łazienki to pomieszczenia, gdzie praktycznie każda fantazja stworzona w zarysie jest możliwa do wykonania. Patrząc na łazienki innych ludzi na pewno niejeden z nas miał wrażenie, że są one dość często projektowane w sposób schematyczny. Zwykła umywalka, ręcznik zawieszony na haczyku na ścianie, kompakt wc, standardowa, biała kabina pod prysznic, jasne, najczęściej beżowe płytki - i tak w wielu mieszkaniach.

Czasami możemy mieć wrażenie, że myśląc o tej przestrzeni włącza się w człowieku schemat typu „kopiuj – wklej”. Brak kreatywności może wynikać z tego, że przy konieczności zagospodarowania całego mieszkania, łazienkę bardzo często pozostawiamy na dalszy plan i z tego powodu, że nie jest ona miejscem na pokaz, to po prostu większość ludzi nie przywiązuje do niej większej uwagi. Wystarczy jednakże wejść do nowej galerii handlowej, by zobaczyć, że projektanci zawsze wymyślą sposób na to, by tego rodzaju przestrzeń, nawet w wymiarze publicznym uczynić atrakcyjną.


Kolejne tematy

Modne oraz pożyteczne oświetlenie

Dziś na rynku są produkty bez jakich to nader trudno jest żyć. Do takich przedmiotów na pewno należą wszelakiego modelu lampy, które zapewniają przeróżne światło. Jest ono nam potrzebne do wytwórczości, do nauki, do zabawy, a też do wypoczynku. Dzięki niemu sporo czynności dnia dziennego wolno wykonywać także o późnej porze, a nawet w nocy.
1 2