Łazienka powinna być zarazem funkcjonalnie urządzona, jak i doskonale wyglądać

Łazienki stały się jeśli chodzi o nowoczesne aranżacje przestrzenią niemal artystyczną. W aktualnych wydaniach magazynów wnętrzarskich, to właśnie na tematykę łazienek przeznacza się się coraz więcej miejsca. Nie dziwią już odważne projekty, kiedy dzieła sztuki umieszczane są na kafelkach zaraz przy prysznicu. Takie wymieszanie stylów, czyli tego salonowego, z tym „z niższej półki”, sprawia, że konwenanse odstawia się na bok, a wkracza zupełnie nowy sposób patrzenia na przestrzeń codziennego życia.

łazienka
Oczywiście wanny dalej pozostają wannami, jednakże spodziewać się możemy, że w przyszłości ich kształt się zmieni. Niemożliwe? Nowoczesne łazienki to pomieszczenia, gdzie praktycznie każda fantazja stworzona w zarysie jest możliwa do wykonania. Patrząc na łazienki innych ludzi na pewno niejeden z nas miał wrażenie, że są one dość często projektowane w sposób schematyczny. Zwykła umywalka, ręcznik zawieszony na haczyku na ścianie, kompakt wc, standardowa, biała kabina pod prysznic, jasne, najczęściej beżowe płytki - i tak w wielu mieszkaniach.

Czasami możemy mieć wrażenie, że myśląc o tej przestrzeni włącza się w człowieku schemat typu „kopiuj – wklej”. Brak kreatywności może wynikać z tego, że przy konieczności zagospodarowania całego mieszkania, łazienkę bardzo często pozostawiamy na dalszy plan i z tego powodu, że nie jest ona miejscem na pokaz, to po prostu większość ludzi nie przywiązuje do niej większej uwagi. Wystarczy jednakże wejść do nowej galerii handlowej, by zobaczyć, że projektanci zawsze wymyślą sposób na to, by tego rodzaju przestrzeń, nawet w wymiarze publicznym uczynić atrakcyjną.


Kolejne tematy

Czy na projektowanie wnętrz Warszawa ma szansę nam kogoś zaproponować?

wnętrze miaszkania z białymi meblami
Wciąż używajmy z usług najlepszych. Nie ma znaczenia, czy chcemy coś kupić, czy skorzystać z jakichś usług, ciągle powinniśmy podążać do tego, by otrzymywać to co odpowiednie.

Łazienka gwarantuję sferę intymności, zatem zadbajmy, by oświetlenie w niej było jak najlepsze i najlepiej regulowane. Nie możemy dopuszczać do tego, by we własnym mieszkaniu – bez względu na rodzaj wnętrza – czuć się niekomfortowo. Jeśli wolimy stonowaną opcję zaaranżowania nowoczesnej łazienki – taka też może być. Na siłę wmawianie sobie, że coś jest dla nas dobre, bo modne, niekoniecznie odbije się dobrze w przyszłości. Nie warto także ślepo biec za modą. I w tej sytuacji słowo „umiar” jest jak najbardziej w cenie.
2018/02/05