Łazienka idealna – czyli jaka?

Łazienka – jak powinna wyglądać? Gdzie ją najlepiej umieścić? Na pewno jest to niemały dylemat, który często dopada nas w momencie projektowania domu lub już w czasie jego budowy. Każdy z nas ma rzecz jasna inny gust i lubi co innego. Jedni przepadają za raczej prostymi i niewyszukanymi pomieszczeniami, dla innych szczytem marzeń jest łazienka w stylu skandynawskim. Jeżeli całkowicie nie mamy pojęcia, jak powinna wyglądać nasza łazienka i jakie w istocie aktualnie występują trendy, jeżeli chodzi o to pomieszczenie, warto sięgnąć po inspiracje.

łazienka
Zakupmy parę czasopism dotyczących wnętrz, przejrzyjmy propozycje w internecie (inspiracje.lazienkaplus.pl/lazienki-w-stylu-skandynawskim), podpytajmy znajomych. W ten sposób zorientujemy się, jakie faktycznie są możliwości i będziemy mogli ocenić, co nam odpowiada, a czego na pewno nie chcemy u siebie mieć. Miejmy na uwadze jednak, że to co akurat jest na topie, często jest także równocześnie drogie. Inną sprawą jest to, czy warto mieć tylko jedną łazienkę, czy może dwie. W przypadku domów wielopiętrowych jedna to zazwyczaj za mało.

Wtedy jedna z łazienek znajduje się przykładowo na parterze, a druga łazienka na poddaszu (oto sposoby aranżacji). Jak najbardziej ma to sporo zalet. Na pewno docenimy fakt posiadania dwóch łazienek, kiedy będziemy musieli spieszyć się rano do pracy, a jedną z nich będzie zajmować inna osoba z rodziny. Jednocześnie pamiętajmy, że każdą z tych łazienek należy odpowiednio wyposażyć. Jak zatem powinna wyglądać łazienka? W jakiej kolorystyce warto ją utrzymywać? Nierzadko dylematem jest też to, czy lepiej wybrać prysznic, czy wannę.


Kolejne tematy

Jak można właściwie wyposażyć łazienkę w bloku?

łazienka
Niewielka przestrzeń, jaka jest do dyspozycji w blokowej łazience, wcale nie musi zepsuć naszych planów dotyczących urządzania tego pomieszczenia. Pomysłów może być tak dużo, jak ludzi, ale wskazane jest zapoznanie się z wizualizacjami dostępnymi w sieci. To właśnie one mogą być źródłem inspiracji, gdy chodzi o urządzanie łazienki w bloku.
1 2