Łazienka idealna – czyli jaka?

Łazienka – jak powinna wyglądać? Gdzie ją najlepiej umieścić? Na pewno jest to niemały dylemat, który często dopada nas w momencie projektowania domu lub już w czasie jego budowy. Każdy z nas ma rzecz jasna inny gust i lubi co innego. Jedni przepadają za raczej prostymi i niewyszukanymi pomieszczeniami, dla innych szczytem marzeń jest łazienka w stylu skandynawskim. Jeżeli całkowicie nie mamy pojęcia, jak powinna wyglądać nasza łazienka i jakie w istocie aktualnie występują trendy, jeżeli chodzi o to pomieszczenie, warto sięgnąć po inspiracje.

łazienka
Zakupmy parę czasopism dotyczących wnętrz, przejrzyjmy propozycje w internecie podpytajmy znajomych. W ten sposób zorientujemy się, jakie faktycznie są możliwości i będziemy mogli ocenić, co nam odpowiada, a czego na pewno nie chcemy u siebie mieć. Miejmy na uwadze jednak, że to co akurat jest na topie, często jest także równocześnie drogie. Inną sprawą jest to, czy warto mieć tylko jedną łazienkę, czy może dwie. W przypadku domów wielopiętrowych jedna to zazwyczaj za mało.

Wtedy jedna z łazienek znajduje się przykładowo na parterze, a druga łazienka (dalsze informacje) (więcej na tej stronie) na poddaszu (oto sposoby aranżacji). Jak najbardziej ma to sporo zalet. Na pewno docenimy fakt posiadania dwóch łazienek, kiedy będziemy musieli spieszyć się rano do pracy, a jedną z nich będzie zajmować inna osoba z rodziny. Jednocześnie pamiętajmy, że każdą z tych łazienek należy odpowiednio wyposażyć. Jak zatem powinna wyglądać łazienka? W jakiej kolorystyce warto ją utrzymywać? Nierzadko dylematem jest też to, czy lepiej wybrać prysznic, czy wannę.


Kolejne tematy

Kabiny prysznicowe posiadają różnorakie sposoby otwierania

łazienka
Jeśli aranżujemy łazienkę oraz pragniemy w niej zamontować prysznic, to zjawia się zapytanie, jak powinna on wyglądać oraz które rozwiązanie ma być zastosowane. Mamy szansę założyć specjalny brodzik, który kupimy w markecie, lecz także możliwy jest prysznic bez brodzika. Wtenczas musimy pamiętać o tym, aby płytki w miejscu, gdzie będzie kabina, były troszkę w spadzie, tak aby woda nie uciekała nam na całą łazienkę, jedynie zlatywała do syfonu, który będzie sprytnie ukryty pod płytkami.

W małej łazience na pewno lepiej sprawdzi się ten pierwszy, z drugiej strony nie ma nic bardziej relaksującego niż długa kąpiel. Natomiast kolorystyka łazienki to już indywidualna kwestia. Każdy z nas lubi przecież inne kolory. Białe łazienki są ładne, ale też dość szybko się brudzą. Na tego rodzaju płytkach widać każdą smugę czy każdy kurz. Natomiast na tych ciemnych natychmiast rzuca się w oczy zbierający się kamień. Krótko mówiąc, każdy kolor w łazience ma zarazem wady, jak i zalety. Trzeba zatem samodzielnie określić, co jest dla nas najważniejsze, na czym nam bez wątpienia zależy i wtedy podjąć decyzję oraz stworzyć projekt swojej idealnej łazienki.
2018/07/14