Jak oświetlić mieszkanie

Światło dopełnia wnętrza i zaważa o jego stylu. Zmyślnie rozlokowane lampy sprawią, że będziemy czuć się dobrze w swoim domu. Nie są w stanie stłamsić pokoju, ale je podkreślić. Na jakiej zasadzie dopasować oświetlenie?

Każde wnętrze potrzebuje zróżnicowanego sposobu na skomponowanie oświetlenia. Lampy podłogowe, kinkiety czy lampy sufitowe – to najczęstszy problem, związany z aspektem aranżacji wnętrz. Na początek należy podjąć decyzję o rodzaju oświetlenia.

Oszczędzanie energii

Na przestrzeni ostatnich 10 lat systemy oświetlenia całkowicie zostały zmienione, ale nie wszyscy jeszcze zrezygnowali z typowych żarówek. Współczesne żarówki energooszczędne ułatwiają oszczędność niemal do 80% energii.https://www.zstgroup.pl/ - zstgroup.pl/ -Ponadto coraz popularniejsze robi się oświetlenie LED, które do niedawna nie było tak powszechne dla wszystkich. Klasyczne lampy funkcjonują więc aktualnie za sprawą najnowszej technologii.

Komfortowa sypialnia


Sypialnia to miejsce odpoczynku, zatem światło powinno z nim współgrać. Źródło światła nie może okazać się za mocno skupione i dobrze też postawić na sufitowe oświetlenie. Kryształowe lampy zaakcentują delikatne pomieszczenia w starym stylu. Jeżeli to zdecydowanie metalowe, ozdobne łóżko i wnętrz (jesteśmy tutaj) staną się najbardziej charakterystycznymi elementami sypialni, będziemy w stanie uniknąć kiczu. Natomiast nocne lampki tuż obok łóżka wydają się racjonalnym pomysłem dla miłośników ciekawej lektury tuż przed zaśnięciem.

Galeriaoswietlenia.pl - oświetlenie nowoczesne
Jeżeli w pokoju sypialnym znajduje się również miejsce pracy, konieczne są lampy biurkowe. Punktowe doświetlenie niewielkiego biurka to najbardziej dogodny pomysł na ułatwienie sobie pracy.

Salon i kuchnia

Jeżeli idzie o kuchnię, należy zastanowić się nad oświetleniem punktowym. Samotna lampka na suficie nie jest zbyt komfortowa, ponieważ nie oświetla powierzchni mieszczących się pod szafkami.
Współczesne żarówki halogenowe podszafkowe lub sufitowe dodają klimatu, ale z drugiej strony pozwalają na swobodne przyrządzanie posiłków.

Pokój dzienny trzeba oświetlić wieloma estetycznymi kinkietami. Nie powinno również zabraknąć odpowiedniej lampy zaraz przy sofie. Przecież to wnętrze do przyjmowania gości, a zatem światło nie powinno okazać się za mocne. W przypadku gdy duży pokój bywa w tym samym czasie jadalnią, trzeba skierować światło w stronę stołu.
Dodane przez: B.S.
2019/02/28