Technologia LED

Technologia LED niesie ze sobą wiele pozytywów i z dnia na dzień cieszy się coraz to większą sławą. Jest energooszczędne, trwałe i niezawodne. Wyroby te są proste w montażu i zezwalają na powszechnie stosowanie. Listwy LED nienagannie sprawdzą się w oświetlaniu różnego typu przestrzeni, od schodków, poprzez meble, na witrynach i galeriach kończąc. Są też ciekawym rozstrzygnięciem w stopniu wystroju wnętrz. Mają możliwość służyć do podświetlania podwieszanych sufitów.

Listwy LED są nowoczesnym detalem oświetlenia dekoracyjnego.
żarówki led
Skonstruowane są z elastycznej taśmy na której znajdują się diody świecące. Listwy led są osiągalne w odmianie tradycyjnej i wodoszczelnej, także w wielu odmianach kolorystycznych. Właściwością wspólną wszelkich wersji taśm jest elastyczność, możność cięcia nożyczkami, oraz samoprzylepne podłoże.
Przy doborze właściwej listwy LED winniśmy kierować się przede wszystkim parametrami świetlnymi, dysponowaniem przez taśmy odpowiednich atestów, także jakością.
Od punktu zastosowania zależy niezbędna jasność diod, szczelność, konieczność aplikacji profilu aluminiowego, oraz odcień światła.
Do oświetlenia wydajnego np. oświetlenia blatu w kuchni, schodków, wymagane są jak najjaśniejszej listwy LED, tymczasem do podświetlenia ozdobnego wystarczy taśma o tradycyjnej jasności.
Ze względu na giętkość, listwy LED są użytkowane w pozycjach trudno dostępnych dla innych rodzajów oświetlenia. Jest możliwość je użyć w jakichkolwiek pomieszczeniach mieszkaniu, a też w hotelach, restauracjach, także na zewnątrz, w ogrodach, czy do podświetlenia podjazdu. Za pomocą taśmy LED podświetla się półki, schody, nisze, meble, posadzki, sklepienia, mury.
Listwy LED najkorzystniej realizują swoją rolę, kiedy są ukryte. Jeśli nie ma możliwości ich schowania, a chcemy zniwelować rezultat punktowo promieniujących diod, stosownym rozwiązaniem są profile aluminiowe LED. Profile LED ochraniają oświetlenie przed uszkodzeniami mechanicznymi, wilgocią, a także zapobiegają odklejaniu się taśmy z upływem czasu (oświetlenie sufitowe).
2019/02/26