W jaki sposób utrzymać porządek w kuchni - rady

Pomieszczenie kuchenne jest centrum każdego domu, dobrze jest zatem w wyjątkowy sposób o nią zadbać. Pod spodem zestaw sugestii, jakim sposobem utrzymać czystość w kuchni.

sprzątanie domu
Pojemniki na pewno pomogą utrzymać porządek w pomieszczeniu kuchennym. Porozrywane zapakowania po płatkach kukurydzianych lub cukrze, z których regularnie rozsypuje się zawartość - każda z nas to zna. Zainwestuj więc funkcjonalne pojemniki, jakie nie dość, że uporządkują twoje zasoby, to będą pięknie wyglądać na półce. W pojemnikach trzymać możesz wszystko, co miałkie: kawę, herbatę (także tą w torebkach), cukier, płatki śniadaniowe.

Środki polerujące na swoje miejsce. Wszystko, co służy do czyszczenia, czyli preparaty polerujące, gąbeczki i ściereczki, najlepiej trzymać pod zlewozmywakiem. Poukładaj je w pojemniczkach i posegreguj w ten sposób, żeby zdołać bez trudu sięgnąć po każdą rzecz. Nie zapominaj o tym, ażeby często prać ścierki oraz gąbki, które są świetnym środowiskiem do rozwoju bakterii. Dziurawe i zużyte wyrzucaj bez zastanowienia.

Kolejne tematy

Aranżacja okna w kuchni

kolorowe zasłony do kuchni
Kuchenne okno to niemal tak ważny element wnętrza jak meble czy stół. To dzięki niemu pomieszczenie jest jasne, i pełne blasku, z zadowoleniem się w nim przygotowuje smakołyki i funkcjonuje. Oprócz swej podstawowej funkcji, ładnie ubrane będzie prawdziwą ozdobą kuchni, z tej przyczyny należy dobrze przemyśleć okienną dekorację. Nasz wybór powinien być uwarunkowany stylem jaki preferujemy.


Porządkowanie sztućców. Opróżnij szufladkę ze sztućcami, starannie ją umyj oraz wyposaż w specjalną wkładkę do sztućców, która doskonale pomaga w utrzymaniu TAG=porządki w szufladzie.

Czy poszukujesz na stronie pochłaniacze kuchenne czegoś niezwykle ciekawego? Zapraszamy więc do nowego artykułu. Musisz jedynie kliknąć w poniższy link.

Łyżeczki, łyżki, noże, widelce - wszystko wreszcie będzie miało swoje miejsce. Przechowywanie torebek z przyprawami sprawia najwięcej problemów, ponieważ poupychane do szafki łatwo się gniotą jak też drą, co utrudnia zachowanie ich dobrej jakości. Bardzo dobrym rozwiązaniem są pudełka - możesz wówczas poukładać przyprawy alfabetycznie, co uprości ich wyszukiwanie- więcej na ten temat. Z kolei przyprawy w pojemniczkach trzymaj w obrotowym koszu, który zawsze będzie w pobliżu kiedy będziesz szykować dania.

Każdy ma swe ulubione przekąski, które będzie dużo łatwiej znaleźć jeżeli podzielisz szafkę tak, aby każdy z lokatorów miał swą półeczkę. Jeżeli poinformujesz członków rodziny o ich „kącikach”, oszczędzisz sporo czasu. Folie, worki plastikowe, papier śniadaniowy, woreczki do lodu - to wszystko przechowuj w jednej szafce, najodpowiedniej w pobliżu lodówki. Eksperci radzą, aby pakować jedzenie jeszcze gdy jest gorące, a nie kiedy ostygnie.

Owoce i warzywa wyłóż na tacę bądź koszyk, dzięki temu zyskasz dużo powierzchni na blacie.
2019/11/13