Salon odpowiednio urządzony

W salonie, będącym miejscem relaksu oraz długich rozmów z najbliższymi, harmonia jest absolutnie konieczna. Dlatego, wybierając meble do salonu, priorytetem niech będzie komfort i funkcjonalność.
pokój
Anglicy mówią o niej „milczący kelner”. Racja, zamiast gadać sprawował swą funkcję przez trzy zmiany. I tak właśnie jest z ławą. Niełatwo się obyć bez tego dyskretnego pomocnika. Jeszcze trudniej dobrać do wnętrza. A wybór mamy imponujący. Bogactwo form i kształtów może zaskakiwać. Idąc z duchem czasu, projektanci wybierają szkło. Albowiem szklana ława zawsze zrobi wrażenie. Lekka wizualnie, sprawi, że stanie się bardziej przestronne. Zwolenników klasyki, powinny usatysfakcjonować stoliki kawowe drewniane. Zawsze modne, i równie eleganckie, jak szklane.


Kolejne tematy

Sposoby na urządzenie swojego lokum

Aranżacja łazienki
Kiedy nareszcie doczekamy się własnego mieszkania chcemy aby było ono idealne. Mamy wreszcie sposobność by urzeczywistnić od dawna przemyślane projekty na aranżację wnętrz. Często jednak zamiary te trzeba skonfrontować z możliwością naszego konta, dostępnością wymarzonych mebli i akcesoriów w salonach meblowych i panującą modą. Na jakie elementy trzeba zwrócić szczególną uwagę?


Często mamy problem z ustawieniem kanapy. W wielu polskich mieszkaniach wciąż stoi w nieodpowiednim miejscu – zwykle pod ścianą i to w dodatku w samotności. Najwyższa pora na małą rewolucję. Najważniejsze, zmieńmy jej lokalizację – gdy możemy sobie na to pozwolić, przestawmy kanapę na tle okna lub w takim punkcie, w którym będziemy mogli spoglądać co się dzieje w kuchni czy holu. W dzisiejszych czasach kanapa to mebel, który dobrze wygląda z każdej strony (polecany serwis).

Nie zapominajmy, że sama sofa nie „zbuduje” wnętrza, idealnie czuje się w towarzystwienp. dwóch ogromnych kwiatów ustawionych po bokach czy oryginalnego oświetlenia. Nie zapominajmy też o poduszkach! Są jak biżuteria, którą dobieramy do sukni.

pokój
Dzisiejsze meble do pokoju dziennego są naprawdę ogromne i wygodne (więcej tutaj). Projektanci sof mają pole do popisu: łatwiej tu wymyślić dodatkowe funkcje, ponieważ większy mebel więcej zmieści.. Na takim już nie tylko posiedzimy, lecz i komfortowo się wyśpimy.

Bardzo ważną kwestią w salonie jest także oświetlenie. W salonie przebywamy dosyć często, dlatego pomieszczenie to wymaga specjalnej troski. Dobrze sprawdzą się kinkiety – po jednym z każdej strony komody lub okna. Tak urządzony salon przyniesie nam wielkie zadowolenie i miło spędzone chwile w gronie najbliższych.
2018/02/05