Wagi używane na pocztach

Wyznaczanie wagi produktów jest niezwykle ważne na poczcie i w innych tego typu miejscach. Paczkę z przesyłką czy korespondencję należy zważyć przed powysyłaniem. Jest to tak wyjątkowo ważne, gdyż nieraz od wagi jest zależna opłata za tego typu usługę. Dlatego też na poczcie i tym podobnych wagi pocztowe są potrzebnym narzędziem.

waga apteczna
Sklep ma do zaoferowania trochę modeli takich urządzeń, wywodzących się od wypróbowanych europejskich producentów. Odróżniają się one od siebie przykładowo biorąc pod uwagę rozmieszczenie miernika wagowego. Co poniektóre z nich są swoiście scalone z nim i kojarzą się z tradycyjną wagą platformową, w innych przypadkach miernik i szalka występują osobno, złączone kablem lub przy użyciu słupka.

Wagi z mniejszym maksymalnym obciążeniem mają zastosowanie w określaniu masy listów oraz mniejszych paczek. Najbardziej rozpowszechniona jest tu waga do listów AXIS. Zawiera dwa wyświetlacze LCD, w tym jeden usytuowany jest na słupku. Jej maksymalne obciążenie równa się 2000 g, a działka odczytowa d=e=1 g. Jej niewątpliwym plusem jest praca w jednym z możliwych trybów: ważenie, sumowanie ważeń, liczenie sztuk lub ważenie procentowe. Prócz tego wyposażona w nierdzewną szalkę.

Najlepiej nadającą się do pracy z dużymi przesyłkami jest waga paczkowa ze sklepu AXIS z możliwością ustalania wagi produktów nawet do 75 kg. Jej działka odczytowa wynosi d=50 g. Zaopatrzona w cztery czujniki tensometryczne, co daje pewność precyzyjnego i dokładnego ważenia. Cała konstrukcja jest polakierowana, co dodaje jej wizualnie schludności i nowoczesności.

Kolejne tematy

Warto zwrócić uwagę na możliwości – fotele i krzesła biurowe w rewelacyjnej cenie a opinie kupujących

Prowadzenie własnego przedsiębiorstwa to ciężka praca. Pierwszą trudnością jest zaaranżowanie siedziby naszej firmy, spełniającego zasady BHP i sprawiającego, że wygodnie nam się pracuje. W tekście zamieszczam krótkie wskazówki, co powinno się przydać w wyposażeniu biura.


Dodatkowo jeśli chodzi o wagi pocztowe sklep poleca także inne modele wag pocztowych firm OHAUS, AXIS a także KERN. Są one równie solidne i wrażliwe.
Na podstawie danych z: Wagi-elektroniczne.pl
Dodane przez: A.Z.
2021/09/05