Co robić, aby dostać rekompensatę po wypadku w Anglii

Jesteś Polakiem? Mieszkasz w Anglii, Szkocji, Walii albo Irlandii Północnej? Ty, albo ktoś Ci bliski uległ tam wypadkowi? Jeśli odpowiedzi na wszystkie trzy z tych pytań to TAK, ten tekst jest dla Ciebie. W czasie, kiedy tylu rodaków decyduje się układać sobie życie, albo chociaż na nie zarabiać, za granicą, porady prawne we wszystkich kwestiach z tym związanych są bardzo pożądane. Zwłaszcza jeśli chodzi o otrzymywanie odszkodowań po wypadkach, które zdarzyły się w pracy lub na drodze. Bo jak wiadomo wypadki się zdarzają, i to stosunkowo często.
wypadek
Wypadek drogowy

Wszędzie tam gdzie są ludzie i technika, przydarzają się również wypadki drogowe. Statystyki tego typu zdarzeń z roku na rok odnotowują ich coraz więcej. Zatrważająco mała grupa ofiar walczy o odszkodowanie za wypadek w Anglii. Dzieje się tak z bardzo różnych powodów, obce państwo, język, różnice w prawie polskim i brytyjskim - wszystko to wzmaga poczucie osamotnienia i "odpuszczenia" sobie roszczeń do rekompensaty za wypadek drogowy w UK. Dlatego też przede wszystkim warto poznać swoje prawa w tej kwestii, aby wiedzieć na czym się stoi. Przede wszystkim, jeżeli jesteś stroną poszkodowaną, to możesz ubiegać się o zadośćuczynienie finansowe za poniesione obrażenia ciała albo straty materialne. Istotne jest też, by zaraz po zdarzeniu wykonać następujące czynności:

Zdobić dane sprawcy oraz innych uczestników zdarzenia. Najważniejszy jest, poza imieniem oraz nazwiskiem, numer telefonu i adres oraz numer rejestracyjny samochodu.

Zainteresowałeś się owym zagadnieniem? Przeczytaj zatem dalej przeglądy rejestracyjne wrocław psie pole o tym punkcie w kolejnym wpisie, który dla Ciebie opracowaliśmy. Myślimy, że Ci się podoba.Koniecznie należy poprosić świadków wypadku o dane kontaktowe!!! Będą oni mogli zaświadczyć przebieg wydarzeń, również Twoją niewinność!!! Dobrze jest również zrobić dokumentację fotograficzną miejsca wypadku (numery rejestracyjne, ustawienie pojazdów, ślady hamowania).

Musimy też zgłosić sprawę policji, swojej ubezpieczalni i pójść do lekarza, aby zbadał i udokumentował poniesione obrażenia. Jeżeli nie wiesz co dalej zrobić, warto jest nawiązać kontakt z odpowiednią firmą, która w naszym ojczystym języku wspomoże Cię poradą prawną i pomoże załatwić formalności.

Praca przy komputerze
Wypadek w pracy

Praca dla Polaków w Anglii najczęściej jest związane z pracą fizyczną, np. na budowie, w rzeźni czy w magazynach przeładunkowych. Ten rodzaj pracy niesie ze sobą wyjątkowo wysokie ryzyko zagrożeń wypadkami. W Wielkiej Brytanii za wypadek przy pracy jest uważana sytuacja, gdy pracownik dozna nagłych obrażeń ciała, które spowodowane zostały podczas wykonywania obowiązków służbowych, czyli zleceń pracodawcy, codziennych obowiązków pracowniczych lub podróży służbowych. W takich sytuacjach masz prawo starać się o wypłatę odszkodowania musisz jednak przygotować następujące informacje: Dokładną datę oraz miejsce wypadku; Prawdopodobne okoliczności i przebieg wypadku; Dane osobowe oraz teleadresowe świadków; Zdjęcia miejsca zdarzenia (jeżeli to możliwe); Zaświadczenie lekarskie o obrażeniach oraz dokumentację rekonwalescencji albo rehabilitacji;

Na następnym etapie procesu uzyskiwania odszkodowania także dobrze skontaktować się z właściwą instytucją. Gdzie szukać pomocy?

Kolejne tematy

Każde auto wymaga odpowiedniej ochrony, jako że dzięki niej będzie nam służyć przez lata i nie zawiedzie w ciężkich sytuacjach

olej silnikowy
Jeśli jesteśmy nowymi właścicielami auta, nie zapomnijmy zaznaczyć w kalendarzu, że co jakiś czas musimy zweryfikować czy z naszym pojazdem aby na pewno wszystko jest okej. Nierzadko nie widać większych usterek gołym okiem i dopiero w trakcie kontroli okazuje się, że powoli niszczą one nasze dwuślady. Nie warto zwlekać z codzienną pielęgnacją swojego auta.


Nawet będąc za granicą możesz skontaktować się z właściwymi ludźmi, którzy pomogą Ci przez to przejść. Gdzie ich znaleźć??? Najwłaściwiej jest użyć Internetu.

By przejrzeć kolejny ciekawy najnowszy materiał (http://www.twojprawnik.net/kancelaria.php) na ten temat, kliknij w widoczny link — pod nim będzie dużo wiadomości.

Starczy wpisać w wyszukiwarkę właściwą frazę, przykładowo: wypadek uk, odszkodowanie uk lub odszkodowanie w uk i po chwili wyszukiwarka pokaże nam linki do portali właściwych firm, takich jak przykładowo Temida lub Quick Claim LTD, które zajmą się kwestią od strony prawnej za niewygórowaną opłatą.
2022/05/11