Aranżacja pomieszczenia w stylu orientalnym

Moda na styl orientalny pojawiła się w Polsce w latach osiemdziesiątych XX wieku. Starano się wtedy między innymi wiernie odtwarzać wnętrza indonezyjskie i prezentowało się na pewno oryginalnie. Teraz bogactwo wschodniego wzornictwo zestawia się z nowoczesną prostotą, co jest znacznie bardziej naturalnie. Wyposażając współczesne wnętrze w indonezyjskie meble może powstać klimat pełen zmysłowości i ciepła.


aranżacja w orientalnym stylu
Wiele osób docenia urodę kunsztownie wykonanych mebli indonezyjskich z drzew egzotycznych, takich jak mahoń, teak i sono. Jest to dzieło rzemieślników z Jawy, Bali oraz pozostałych wysp Indonezji. Ten rodzaj meblarstwa z całą pewnością można określić artystycznym. Tradycyjne, lokalne formy, najlepiej połączyć z tendencjami teraźniejszego designu. Co prawda elementów ozdobnych i tkanin w orientalnym stylu nie brakuje, lecz znawcy tematu zalecają, by indonezyjskiego ducha wprowadzać z rozwagą. Niech meble indonezyjskie i na przykład kuferek w tym stylu będą elementami wyróżniającymi się z całości. A pozostałe wyposażenie o minimalistycznym profilu będzie wspaniałym kontrastem, pozwalającym zachować naturalność - -> więcej.


stylowe meble do salonu
Dzisiaj kupując meble w stylu orientalnym do własnego lokum najlepiej sięgnąć po proste formy w stylu ekologicznym, jakie dobrze sprawdzają się w klasycznych wnętrzach, a także znajdują miejsce w pomieszczeniach loftowych. Takie meble nie tylko rewelacyjnie się prezentują, lecz również pozytywnie wpływają na samopoczucie domowników, bo indonezyjskie wzornictwo przekłada się na ciepłą atmosferę w domu. Meble indonezyjskie wyróżnia doskonała jakość, odporność i wieloletnia posługa. Niektóre z nich produkuje się z materiałów recyklingowanych, co ma pozytywny wpływ na środowisko. Do wyboru mamy chociażby przyciągające swą oryginalnością komody i stoliki kawowe z blatem z ręcznie kutego metalu. Nowoczesne, neutralne otoczenie pozwoli je pięknie wyeksponować. Taka kompozycja to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy lubią podróżować, zwiedzać egzotyczne miejsca i zbierać wspomnienia, a jednocześnie chciałyby, aby ich mieszkania było nowoczesne i pozwalało na cudowny wypoczynek.
2020/09/08